YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli Savunma Bakanlığı ve TSK Etimesgut'a taşınacak
Milli Savunma Bakanlığı ve TSK Etimesgut'a taşınacak
18 Ağustos 2016 15:34
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bakanlığın Etimesgut'taki Zırhlı Birlikle taşınması yönünde çalışma yaptıklarını söyledi. Buna göre, TSK ve Bakanlık 'ay yıldız' şeklinde yapılacak bir mimariyle aynı çatı altında toplanacak.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli Savunma Bakanlığının tek çatı altında toplanmasına yönelik bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Planlanan çalışmaya göre, Bakanlık ve Silahlı Kuvvetler, Etimesgut'taki Zırhlı Birliklere taşınacak. Yeni yapılacak bina 'ay yıldız' şeklinde bir mimariyle yapılacak.

Işık, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

"Bir çalışma yapıyoruz şu anda, henüz olgunlaşmadı ama paylaşayım. Üzerinde durduğumuz çalışma Milli Savunma Bakanlığının, Etimesgut'taki Zırhlı Birliklere taşınması. Daha sonra ihtiyaç durumuna göre Genelkurmay Başkanlığının, kuvvet komutanlıklarının da Etimesgut'a taşınması ve orada bir karargahın oluşturulması. Burada da arzumuz, bir 'ay yıldız' şeklindeki mimariyle Türkiye'nin bu noktadaki Silahlı Kuvvetlerinin ve Silahlı Kuvvetlerine hizmet eden Milli Savunma Bakanlığının tek çatı altında toplanması."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler