YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli İttifak'a Paralel İttifak eleştirisi
Necmettin Aydın, SP ile BBP'nin oluşturduğu Milli İttifak'ın Milli Görüş tabanı tarafından kabul edilmediğini belirterek; " Bu ittifak bir Milli Görüş ittifakı değildir. Bu ittifak olsa olsa Paralel Yapı ittifakıdır" dedi.
Milli İttifak'a Paralel İttifak eleştirisi
05 Haziran 2015 / 18:10 Güncelleme: 05 Haziran 2015 / 18:10

Saadet Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Necmettin Aydın,  Kanal A'da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'Haber Merkezi' programına konuk oldu.  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın Milli Görüş ideolojisinden saptığını belirten Aydın; "Samimi Milli Görüş'çülere yönelik büyük bir kıyım başlatıldı. Parti üst kadrosu paralel yapı ile ittifak halinde" uyarısında bulundu. 

Büyük Birlik Partisi(BBP) ile Saadet Partisi (SP) Milli İttifakını değerlendiren Aydın, birleşime sert tepki gösterdi ve ittifakın hedeflerini açıkladı.

Necmetin Aydın'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

"Saadet Partisi'nin tabanı çok temiz insanlardan oluşmaktadır fakat teşkilat kadrosu ve Mustafa Kamalak, paralel yapı ile işbirliği içindedir. Saadet Partisi şu anda Paralel Yapı'nın sözcülüğüne soyunmuştur. Kamalak, uluslararası sistemde zalim diktatörlerin yanında almıştır. Saadet Partisi, Erbakan hocamıza ihanet etmiştir."

Milli ittifak değil, paralel ittifak

"Teşkilat mensuplarımız bunların bu yanlışları yüzünden halkın karşısında çok büyük sıkıntılar çekmektedir. Kurdukları seçim ittifakı da milli ittifak değil, olsa olsa paralel ittifak olur. "

Milli itifakın hedefi...

"Milli ittifakın oyu %17 oy alacağını iddia ediyor fakat yüzde 3 için dua ediyorlar. Çünkü; Milli ittifak oluşumun tek hedefi var; yüzde 3 oranını aşarak hazine yardımı almak"

Bunları söylemem gerekiyor

" Milli ittifak beklediği oyu alamayacak. Milli Görüş tabanı bu yönetimi benimseyemediği için Saadet Partisi'nin 2011 seçimlerinde oy oranı yüzde 1'lere kadar gerilemiştir. Bu seçimde de yanlış tutumlarından dolayı Milli Görüş tabanı SP'ye oy vermekte zorlanacaktır. Bu ittifak bir Milli Görüş ittifakı değildir. Benim için bunları konuşmak kolay değil ama davanın selameti için bunları söylemek gerekiyor"

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler