YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milli İttifak 'erken seçim' dedi!
Milli İttifak 'erken seçim' dedi!
11 Haziran 2015 16:41
Genel seçimde Saadet Partisi'nden milletvekili olarak seçime katılarak 'Milli İttifak' kuranm BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, koalisyon tartışmalarına yeni bir boyut getirdi.

BBP genel merkezinde seçim sonuçlarını değerlendiren Mustafa Destici,  teşkilatına ve Saadet Partisi'nin mensuplarına teşekkür ederek sözlerine başladı. 

Ülkenin geldiği noktada zorlama koalisyonlar çıkartılabileceğine işaret eden Destici, "Ülkenin önünü açacak uyumlu koalisyon çıkmaz buradan. Hatta iktidar partisinin bu sıkışmışlığı diğer partiler tarafından kullanılacaktır. Şu anda iktidar partisinden koalisyon yapması şartı olarak CHP ve MHP'nin öne sürdüğü şartlardan birincisi Cumhurbaşkanının yetkilerini sınırlandırılmasıdır. Şahsen ben buna tarafım. Seçim meydanlarında da Cumhurbaşkanının meydanlara inmesinin doğru olmadığını, yanlış olduğunu, Anayasaya da, ahlaka da, hukuka da aykırı olduğunu söyledim. Kendisini uyarıp 'meydanlardan ve ekranlardan bu süreçte uzak dursun' dedik. Uzak durmadılar, nefislerine ve hırslarına yenildiler. Neticede daha kötü bir sonuçla karşı karşıya kaldılar. Parlamenter sistemle Türkiye'nin devam etmesi lazım." diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler