YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekilleri takla attı!
Milletvekilleri takla attı!
16 Mayıs 2013 14:58
TBMM’de kurulan emniyet kemeri simülasyon aracına binen milletvekilleri anasında yaşanan ilginç diyalog gülüşmelere neden oldu.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Külünk, direksiyonda oturan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’e, ”Düşünün bir de Türkiye’nin direksiyonunu muhalefete teslim ettiğimizde Türkiye ne hale gelecek” diye espri yaptı.

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar’ın öncülüğünde ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye Ofisi, Uluslararası Polis Birliği (İPA) Türkiye Başkanlığı ve Polis Akademisi Başkanlığı İşbirliğinde, milletvekilleri arasında emniyet kemeri konusunda duyarlılığın artırılması, konunun önemine dikkat çekilerek kamuoyuna duyurulması ve farkındalık oluşturulması amacıyla milletvekilleri TBMM bahçesinde kurulan emniyet kemeri simülasyon aracına binerek kaza ayını yaşadı, alkol gözlüğü kullanarak alkollü bir insanın nasıl olduğunu tecrübe ettiler.

TBMM Yonca Havuzlu Bahçe’de düzenlenen etkinliğe TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Necdet Ünüvar geçirdiği trafik kazası nedeniyle katılamazken, milletvekilleri yoğun ilgi gösterdi.

Emniyet Kemeri simülasyon aracına ilk olarak Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç binerken, Güvenç, emniyet kemeri takmanın ne kadar önemli olduğunu anladığını söyledi. Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, beraberindeki milletvekilleri ile birlikte bindiği simülasyon aracından kaza tecrübesi yaşadı. Kendisinin daha önceden 2 defa bu tecrübeyi canlı olarak yaşadığını ifade eden Tamer, “Geçirdiğim 2 trafik kazasında da emniyet kemeri taktığım için bugün aranızdayım. Kemerin ne kadar önemli olduğunu biliyorum” dedi. Daha sonra alkol gözlüğü kullanan Tamer, hiç alkol kullanmadığını, fakat alkol kullananların nasıl bir hale geldiklerini gördüğünü ve bu konuda herkesin duyarlı olmasını istedi.

Milletvekillerinin güldüren diyaloğu

Emniyet Kemeri simülasyon aracında sürü koltuğuna oturan CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve yanında oturan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Külünk arasında, simülasyon aracının ters döndüğü esnada yaşanan diyalog gülüşmelere neden oldu. Simülasyon aracı ters dönmeye başladığı esnada “Aman Allah’ım, aman Allah’ım, Aman Allah’ım, dünyayı 360 derece dönmenin ne demek olduğunu görüyoruz” diyen AK Partili Mehmet Külünk, direksiyonda bulunan muhalefet partisi milletvekili Kadir Gökmen Öğüt’ün aracı iyi yönetemediğini söyleyerek, “Direksiyondaki muhalefet partisi milletvekili aracı iyi yönetemiyor. Düşünün bir de Türkiye’nin direksiyonunu muhalefete teslim ettiğimizde Türkiye ne hale gelecek” diye espri yapması gülüşmelere neden olurken, aracın düzelmesi sonrasında “Allah’ın izniyle tekrar limana vardık . Buda tabi iktidarın sayesinde oldu” dedi.

Milletvekilleri simülasyon aracından indikten sonra emniyet kemerinin ön ve arka koltukta oturanlar için ne kadar önemli olduğunu anlatırken, özellikle ceket ve kravatın emniyet kemerine sıkışması durumunda çok sıkıntı yaşadıklarını anlattılar. Alkol gözlüğünü takan milletvekilleri yürümekte zorlanırken, alkollü araç kullanmanın ne kadar tehlikeli olduğunu gördüklerini söylediler.

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler