YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekili Yetiş'ten 'teşvik' müjdesi
Milletvekili Yetiş'ten 'teşvik' müjdesi
14 Temmuz 2013 18:23
AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş, Adıyaman’ın da içinde bulunduğu bazı illere sigorta prim teşviki müjdesi verdi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Dr. Murtaza Yetiş, sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden uygulanacak ilave puanın 31 aralık 2017’ye kadar Adıyaman’da da uygulanacağının söyledi.

Murtaza Yetiş, yaptığı açıklamada şunları söyledi:“Yatırımcımızı rahatlatacak sigorta teşvik uygulaması Resmi Gazete'de yayınlandı. İnanıyorum ki bu müjde ile yatırımcımız rahat bir nefes alacaktır. Malullük, yaşlılık ve ölüm sigorta primi işveren hissesinde 5 puanlık prim teşvikine ilave olarak sigorta primine esas kazanç alt sınırı üzerinden hesaplanmak üzere 6 puan ilave edilmek suretiyle sigorta primi teşviki uygulanacak. Bu kararın amacı üretim ve istihdam imkanlarını artırmaktır. Karar 1 Ocak 2013’ten itibaren yürürlüğe girecek. bu teşvikin sosyoekonomik gelişmişlik endeksi dikkate alınarak belirlendiğini, 10 ve üzerinde sigortalı çalıştıran özel sektöre ait iş yerlerini kapsayacak.”

İHA

Teşekürler
 // Adıyamanlı
Murtaza hocam fiilen siyasetin içine girmeden öncede Adıyaman'a her anlamda katkılarınız çok fazla oldu. Aktif siyasetin içinde de durmak yorulmak bilmiyorsunuz. Teşekür ederiz.. Adıyamanlı...
16 Temmuz 2013 Salı 02:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler