YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milletvekili meclise etle gelirse
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Et ve Balık Kurumu’nun depolarında bulunan etlerin piyasaya sürülmemesi ve sağır etine, at, eşek ve domuz eti karıştırılmasını Meclis’e getirdiği karkas etle protesto etti.
Milletvekili meclise etle gelirse
25 Mart 2013 / 20:37 Güncelleme: 25 Mart 2013 / 20:54

Öğüt, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında sığır etine at, eşek ve domuz eti karıştırılarak satıldığını belirterek, “Çünkü et pahalı, vatandaş alamıyor. Domuz etinin kilosu 3.5 lira, ete katıp satıyor. Tarım Bakanlığı at, eşek ve domuz eti karıştıran firmaları teşhir etmiş. Bu kadar kaçak ve kalitesiz etin yanı sıra at, eşek, domuz etini vatandaşa yediren ve onu denetlemeyen anlayış ne yazık ki Et Balık Kurumundaki depolarda bulunan etleri piyasaya sürmüyor” dedi.
 
AK Parti Erzurum Milletvekili Fazilet Dağcı Çığlık’ın depolardaki etlerin fakirlere dağıtılmasını teklif ettiğini belirten Öğüt, “Bizim yerli köylümüzün ürettiği kaliteli eti depolarda tutuyorsunuz, vatandaşa pahalı et yediriyorsunuz. Çünkü ithal etin fiyatı düşmesin istiyorsunuz. Etimizi mundar etmeden, Et Balık Kurumundaki etleri piyasaya sürün” dedi.

Yanında getirdiği kancaya asılmış karkas eti gösteren Öğüt, “Bu benim köylümün kaliteli, tertemiz, organik etidir. Bu eti kaçak etlerle, domuz etleriyle mundar ettiler. Sayın Başbakan bu işe el koymanızı istiyorum” dedi.İHA


SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler