YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Milletten başka hiçbir güce de güvenmiyoruz"
"Milletten başka hiçbir güce de güvenmiyoruz"
22 Haziran 2013 15:05
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, "Biz millete hizmet etmeyi hedef edinen bir partiyiz. Milletten başka hiçbir güce de güvenmiyor ve destek almıyoruz" dedi.

Türel, AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ve 29 milletvekili, Ağrı'nın Patnos ilçesinde Sultan Alparslan Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi'nin temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Türel, Muş'ta önemli temaslarda bulunduklarını belirterek, halkla bir gönül köprüsü oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.

Geçmişte, bölgenin çok uzun yıllar önemli problemlerle karşı karşıya kaldığını vurgulayan Türel, "Aslında Anadolu tam bir açık hava müzesi. Bu topraklar önemli bir medeniyete sahip ancak bu ülkenin kalkınmasını istemeyenler, yüzyıllar boyunca toplumun sinir uçlarına dokunmak suretiyle bazı hassasiyetleri kaşımışlar ama netice almaları söz konusu olmamıştır" diye konuştu.

Farklılıkların zenginlik olduğunu vurgulayan Türel, şunları kaydetti:

"Bu süreçte bu hassasiyetler farklılaştırma için kullanılmaya çalışılsa da bu millet, yüzyıllar boyunca birlik ve beraberlikle hareket etmeyi göstermiştir. Böylesine önemli bir coğrafyada, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyoruz. Bu doğrultuda başbakanın kararlı adımlarıyla artık şehit cenazeleri yaşanmıyor. Terör nedeniyle ekonomik gelişme sağlanamıyorken bu tesisin temel atma töreninde görüyoruz ki bu bölgelerde de ekonominin canlanması mümkün olacak."

"Duran adamların peşinden koştukları kadar koşan adamları takip etselerdi"

Türel, halkın verdiği desteğin önemli olduğunu anlatarak, "Bunun bizim açımızdan kelimelerle ifade edilmez bir mutluluk vesilesi olduğunu söylemek istiyorum. Biz millete hizmet etmeyi hedef edinen bir partiyiz. Milletten başka hiçbir güce de güvenmiyor ve destek almıyoruz ama bakıyoruz bazı muhalefet liderleri, bazı liderlerin kapısını çalıyorlar. Türkiye'nin içişlerine karışmalarını istiyorlar. Keşke muhalefet partileri de bu milli birlik ve beraberlik projesine katılsalar da buradaki atmosferi paylaşsalardı. Gezi Parkı'nda 3-5 ağacın peşinden koştukları kadar buradaki yatırımlara da katılabilselerdi. Duran adamların peşinden koştukları kadar koşan adamları takip etselerdi, Türkiye daha da büyürdü" şeklinde konuştu.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Bu olaylarla Türkiye'ye siyasi bir oyun oynandı. AK Parti hükümeti iktidara glemeden önce faiz yüzde 63 oranındaydı. AK Parti başa geçtikten sonra, daha doğrusu Türkiye'nin dümeni alındıktan sonra şu anki ek gösterge faiz ortalaması 4,2'dir. Ortadaki fark şu an sizin cebinizdedir. Daha önce nereye gidiyordu, faiz lobisinin cebine" dedi.

Çelebi, "Bu bölgenin tek sigortası başbakandır. Yıllar yılı bu bölgelerde beş karış sıcak asfalt yoktu" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından fakültenin temeli atıldı.

 

AA

Etiketler:
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler