YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Milletin ensesinde boza pişiremeyecekler"
"Milletin ensesinde boza pişiremeyecekler"
19 Aralık 2013 17:44
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar; artık onların eli milletin cebine uzanamayacak, milletin ensesinde boza pişiremeyecekler. Çünkü artık Recep Tayyip Erdoğan var. AK Parti var. " dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Elazığ Şehir Hastanesi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, önümüzdeki 4 yıl içinde yapımı süren ve proje aşamasındaki hastaneleri inşa ederek toplam 90 bin yatak kapasiteli sağlık tesislerini hizmete sunacaklarını belirtti. Şehir hastaneleri projeleri kapsamında toplam 24 bin yatak kapasiteli hastaneler inşa edildiğini anlatan Müezzinoğlu, şöyle devam etti: “Önümüzdeki dönemde sağlıkta önemli adımları sizlerle birlikte atacağız. Bu şehir hastaneleri veya diğer yaptığımız fiziki ve insan kalitesiyle ilgili çalışmalar dünya standartları üzerinde bir sağlık hizmeti sunmak içindir.

12 Eylül’de Sayın Başbakanımızın İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde toplu imza töreniyle temelini attığımız şehir hastanelerinin yatak kapasitesi toplam 24 bindir. Bunun biri Elazığ’a aittir. Dünya standartlarının üzerinde ameliyathane, yoğun bakım servisleri, psikiyatri merkezleri bu projelerin içinde yer almaktadır. İnşallah 3 yıl içinde bu projeleri hizmete sunacağız. Şimdi 1 yıl içinde yeni bir toplam 25 bin yatak kapasiteli şehir hastanelerinin proje sürecini tamamlayacağız. Böylece toplam 50 bin yatak kapasitesine böyle ulaşacağız. Türkiye genelinde TOKİ aracılığıyla 186 hastanemiz, 30 bin yatak kapasiteli hastanemiz yapım aşamasındadır. 86 hastanemiz ihale sürecindedir. Bir taraftan kamu özel sektör ortaklığıyla 50 bin yatak kapasitesi, diğer taraftan 45 bin kamu imkanlarıyla toplam 90 bin hasta yatak kapasitesine sahip tesisleri önümüzdeki 4 yıl içinde hizmete sunacağız. Bu bölgede Türkiye’yi bölgenin sağlık merkezi haline getirecek adımları attık, atıyoruz.”

Yolsuzluk soruşturmalarına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Müezzionğlu, “Türkiye’nin istikrarıyla oynamak isteyenlerin hesabı ne olabilir? Acaba Gezi Parkı olay çıkartanlar, acaba dertleri ağaç mıydı? Yoksa ülkenin istikrarı mıydı? Bugünlerde bu senaryoları bir araya toplayarak milletin gözünde AK Parti’yi yıpratmak isteyenlerin derdi milletin hak ve hukukunu korumak mı?

Yoksa milletin ensesinde boza pişirmeye devam etmek mi? Ne derlerse desinler, ne yaparlarsa yapsınlar; artık onların eli milletin cebine uzanamayacak, milletin ensesinde boza pişiremeyecekler. Çünkü artık Recep Tayyip Erdoğan var. AK Parti var. Bu ülkenin 75 milyon vicdanlı insanları var. Ve sandık var. İnşallah sandığın hak ve hukukunu koruyarak, tezgahlara, türlü oyunlara gelmeden, önümüzdeki 5 ve 10 yılları (2023’e kadar bunları planladık) inşallah bu hedeflere bu ülkeyi bu milleti milletle beraber götüreceğiz” diye konuştu.

 

CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler