YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milleti Taksim'e çağırdı ama bakın kendisi nereye gitti
Son dönemde yaptığı açıklamalarla tepki çeken HDP Lideri Selahattin Demirtaş "1" Mayıs'da Taksim'deyiz" demişti ama kendisi soluğu Marsilya'da aldı.
Milleti Taksim'e çağırdı ama bakın kendisi nereye gitti
02 Mayıs 2015 / 13:21 Güncelleme: 02 Mayıs 2015 / 13:33

HDP'nin parti olarak seçime girme kararından itibaren yaptığı açıklamalarla tepki çelen HDP'nin Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, 1 Mayıs'a Fransız kaldı.

6-7 Ekim Kobani olayları öncesi sokak çağrısı yaparak onlarca insanın öldüğü olaylara sebep olarak gösterilen Demirtaş, her fırsatta barış sürecini baltalamaktan da kaçınmamıştı. Demirtaş'ın "Ağabeyim düşünce suçlusu. Erbil'de sürgünde, ticaret yapıyor" dediği ağabeyi Nurettin Demirtaş ise elinde silahla Kandil'de PKK kampında görüntülenmişti.

dmr1.jpg

Bu konudan hiç bahsetmeyen HDP lideri önceki gün ise "Taksim, Kabemiz'dir" diyerek yine tepki toplamıştı. Muhafazakar oyları toplamak isterken kendi ipini çeken Demirtaş, 1 Mayıs şovuyla sosyalistlerin gözüne girmeye çalışırken de ofsayata düştü.

Önceki gün Taksim Meydanı'nda yapılan anma töreninde "1 Mayıs'ta hep beraber Taksim'deyiz" diyerek insanları oraya çağıran Demirtaş, dün Taksim'de görülemedi. Hatta İstanbul veya Türkiye sınırları içinde bile değildi. 

1 Mayıs'ta adres Marsilya!

Taksim civarında molotoflara sarılarak sokakları savaş alanına çevirenler gözaltına alınırken, onları sokaklara iten Demirtaş ise Marsilya'daydı.

syk.jpg

Lavanta kokulu şehir

Fransa'nın en önemli tatil şehri olan Marsilya lavantalarıyla olarak tanınıyor. Yaz kış güneşin hiç eksik olmadığı Marsilya'da dün sıcaklık 20 derecenin üzerindeydi. İstanbul'un aksine Marsilya'da 1 Mayıs barışçıl ve olaysız törenlerle kutlandı.

 

TAKVİM

Kabahat Onda Değil
 // DADAŞ
İnsanı Yaratan Cenabi Mevlam Ona Birde Beyin ve Akıl Vermiş DEMİRTAŞ Denen Zavallı İnsanları Meydanlara Çağırmış Olabilir Amma Sokağa Çağrılan O İnsanlarda Beyin ve Akıl Yokmuki Sokağa Çıkıyorlar Haydi Sokağa Çıktınız Peki Molotofla Bombayla Taşla Sopayla Ne İşiniz Var Demekki mayası Bozuk Olan Sadece Sokağa Davet Edip Tatile Giden Değil Hiç Sorgulamadan Terör Estirmek İçin Sokağa Çıkan O İnsanlardada Akılsızlık Var. ...
02 Mayıs 2015 Cumartesi 14:44
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler