YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Milleti durduramadılar ama duran adam oldular!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Büyük Oyunu Bozmaya Haydi Tarih Yazmaya" sloganıyla düzenlenen "Milli İradeye Saygı" mitinginde Cumhuriyet Meydanı'nı dolduran Kayserililere seslendi.
Milleti durduramadılar ama duran adam oldular!
21 Haziran 2013 / 15:48 Güncelleme: 21 Haziran 2013 / 16:21

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz bu mitingleri yapmayacağız da her gün sizin bu yakıp kırmalarınızı, kamu araçlarına, kamu binalarına saldırmanızı mı izleyeceğiz. Size milletin sesini duyurmak için bu miting meydanları en meşru zeminlerdir. Bunu görün istiyoruz. Eğer siz de dürüstseniz, samimiyseniz, hukuk içinde gelin meydanlarda bunu yapın. Kırıp dökmeyin, yakıp yıkmayın, yazıktır, günahtır, bunlar milletin malıdır" dedi.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

"Ey solcular size sesleniyorum"

AK Parti Genel Başbakanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Ey solcular size sesleniyorum, ey CHP sana sesleniyorum: Ortalığı karıştırdın, ortalıkta yapmadığın iş kalmadı, adeta bir mikser gibi karıştırdın. Takıldın o aşırı uçların peşine, illegal örgütlerin peşine, terör örgütleriyle irtibatlı olanların peşine ve ondan sonra bu ülkenin yönetimine her türlü hakareti yaptın. Aynı şeyi bakıyoruz, diğer muhalefette de görüyoruz" dedi.

 "Zahide Nine, dik durdu, eğilmedi"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Zahide Nine, dik durdu, eğilmedi. Tek başına bunu yaptı. O Zahide Nine'nin eli öpülür. İşte o Zahine Nine'ler Nene Hatun'ların varisidir. Biz, sizler, Nene Hatun'ların varisleriyiz. Bunlar, Zahide Nine'ye nasıl bakıyorsa bütün millete de öyle bakıyorlar ama artık Zahine Nine'ler susmuyor, bunlara ağızlarının payını veriyor ama artık millet susmuyor, bunlara gereken cevabı veriyor" dedi.

"Türkiye bu tuzağa düşmeyecek"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Söz, yetki, karar milletindir. Hiçbir tuzak bunu bozamayacaktır. Buna gücü yetmez. Hiçbir oyun, hiçbir senaryo bunu bozamaz ve bozamayacak. Uluslararası medyanın, Türkiye düşmanlarının, çetelerin kuklaları, piyonları, vandalları ne yaparsa yapsın. Türkiye bu tuzağa düşmeyecek, bu oyuna gelmeyecektir" dedi.

"Kendilerine halk diyenler millete hakaret ediyor"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kendilerine halk diyenler, ne yazık ki şu muhteşem birlikteliğe 'bidon kafalı' diyorlar, 'göbeğini kaşıyan adam' diyorlar, 'makarnaya, una, pirince oyunu satan adam' diyorlar, 'koyun' diyorlar. On yıllar boyunca bunu yaptılar. Eğer öyleyse sen de makarna, pirinç, peynir dağıt. Bütün bu ülkenin kaymak takımı, CHP seninle beraber, dağıtıver. Taksim Meydanı'nda servisleri siz yaptınız o sermaye çevresiyle beraber, o kaymak takımıyla beraber yaptınız, hadi diğer zamanlar da da yapmaya devam edin. Eğer bununla bu iş haloluyorsa buyurun halledin" dedi.

"Hem Türk'e durmak yakışmaz diyorlar, hem duruyorlar"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz, 'durmak yok yola devam' diyoruz. Peki bunlar ne diyor: 'duran adam'. Bunlar on yıllar boyunca, 'Türk'e durmak yaraşmaz' deyip tam aksine durdular, halen duruyorlar. Bunların hayatları boyunca en iyi yaptıkları şey, durmaktır ve durdurmaktır. Bu işte gayet başarılılar. Bunlar bizi yıllarca başta anamuhalefetin başı olmak üzere SSK kuyruklarında durdurdular, eczane kuyruklarında durdurdular. Bunlar bizi yıllarca üniversite kapısında durdurdular" dedi.

"Sabotajlara aldanmayacağız"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz, çözüm süreci için sabotajlar olabilir dedik. İşte bu son olaylar, en çok da çözüm sürecini saboteye dönük olaylardır. Biz bunlara da aldanmayacağız, bunlara da boyun eğmeyeceğiz. Bu oyunu da bozacağız" dedi.

"Akil İnsanlarla Çarşamba günü final toplantısı yapacağız"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akil İnsanlar Heyeti ile çarşamba günü final toplantısı yapacaklarını ve hazırlanan raporları alacaklarını belirterek, "Çözüm sürecini kararlılıkla ilerleteceğiz, hep beraber ilerleteceğiz. Bizim en büyük hazinemiz kardeşliğimizdir" dedi.

"Alevi kardeşlerimiz üzerinde tehlikeli bir oyun oynanmak isteniyor"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bir süredir Türkiye'de çok çirkin tahriklerle, çok çirkin provokasyonlarla Alevi kardeşlerimiz üzerinde çok tehlikeli bir oyun oynanmak isteniyor. Bu çirkin tahrikte CHP, ne yazık ki başrolde bulunuyor. Bu çirkin tahrikte CHP'nin bazı kendini bilmez milletvekilleri başrol oynuyor, başta Genel Başkanları olmak üzere. Bu çirkin tahrikte Türkiye dışından bazı odaklar rol alıyorlar" dedi.

İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları:

"Şu mitingleri yapmamızdan rahatsız olanlar var. Milletin sesini duyurmak için miting alanları en meşru yerlerdir"

"CHP'yi sandığa gömdünüz. Bu da milli irade. Hem mullu irade diyeceksin, hem gece tencere tava"

"Biz 17 gün sabrettik. Gezi Parkı bir işgalci grubun değil. Gezi Parkı tüm halkın, Türk milletinindir."

"CHP'yi sandığa gömdünüz. Bu da milli irade. Hem mullu irade diyeceksin, hem gece tencere tava"

 

Ayrıntılar geliyor...

 

16:54
 // İYİKİ SOLCU OLMAMIŞIM
Son zamanlarda solculuğa büyük bir sempatim olmuştu. Öyle yanar döner birisi değilim. Sırf ırkçılık ve faşizmden nefret ettiğim için. Ama tencerenin dibi öyle değilmiş. Meğerse sol, faşizmin ve ırkçılığın dibiymiş. Bu son Gezi olaylarında ben, bunu gördüm. Türkiye de hiçbir zaman gerçek sol olmadı. Ama hakiki manada sol, Akp gibi. Zaten Akp klasik sağ olmadı hiçbir zaman....
21 Haziran 2013 16:54
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler