YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Millet CHP zihniyetini iktidara getirmiyor"
"Millet CHP zihniyetini iktidara getirmiyor"
25 Mart 2014 06:43
AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, "CHP zihniyetini millet iktidara getirmiyor. Anketlere bakıldığında yine gelme durumları yok" dedi.

Canikli, AK Parti Giresun İl Başkanlığı'nca düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimlerinden AK Parti'nin birinci parti olarak çıkacağını söyledi.

Seçimler sonrasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevinden ayrılmak zorunda kalacağını savunan Canikli, "Kılıçdaroğlu bu sefer gidecek. Milletin tokadının şiddeti şimdiden hissediliyor. Öncü sarsıntılar geliyor. CHP uzun yıllardır muhalefette, iktidara gelemiyor. Gelme umutları da yok, CHP zihniyetini millet iktidara getirmiyor. Anketlere bakıldığında yine gelme durumları yok" diye konuştu.

Canikli, Kılıçdaroğlu'nun son günlerde düzenlenen mitinglerde hırçın tavır sergilemesinin altındaki nedenin hükümetin hala görevde olması olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Kılıçdaroğlu, hükümet gidince başbakan olacağına kesin gözüyle bakıyordu. Kesin inandırılmıştı. Hatta Gezi olayları sırasında hükümet devrilene kadar bu olaylar devam edecek demişti. Niye bu kadar emin konuşuyor. Projeye inandırılmış ve projenin içerisinde. Hayata geçiremeyince hırçınlaşmaya başladılar. Çok uluslu, okyanus ötesi, hatta onun da ötesinde global ölçekli bir proje. Son günlerde, son aylarda Kılıçdaroğlu'nun küfürbazlığının nedeni bu. Çok daha önce iktidara gelecekti. Biz çok daha önce yıkılacaktık. Olmadı, olmadı."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler