YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Midelerine taş gibi oturmuştur'
'Midelerine taş gibi oturmuştur'
03 Şubat 2010 22:49
AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu'nun Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) Başkanlığına seçilmesinin ''MHP ve CHP'nin midesine taş gibi oturduğunu'' söyledi.

Kılıç, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın, AKPM Başkanlık seçimlerinde, MHP'li Milletvekillerinin Çavuşoğlu'nu desteklemedikleri yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığına ilişkin yaptığı açıklamayı değerlendirdi.

AKPM Genel Kurulunda, Mevlüt Çavuşoğlu'ndan önceki İspanyol Başkanın 2 yıl olan görev süresinin bir yıl uzatılarak 3 yıla çıkarılmasına ilişkin raporun görüşmeleri sırasında, MHP'li Tuğrul Türkeş ve CHP'li Birgen Keleş'in ''Türkiye'nin ulusal çıkarlarının aleyhine bir tutum takındıklarını'' iddia eden Kılıç, söz konusu raporun görüşmeleri sırasında Türk parlamenterlerin verdikleri 2 ayrı önergeyle, İspanyol Başkanın görev süresinin 1 yıl uzatılmaması ve AKPM Başkanlığına Mevlüt Çavuşoğlu'nun hemen seçilmesini sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

''Türk parlamenterler tarafından lehimizdeki 2 adet önergenin oylama işlemlerine, MHP'li Tuğrul Türkeş orada olduğu ve Çavuşoğlu tarafından bizzat uyarıldığı halde katılmamıştır. CHP'li Birgen Keleş ise önergelerin ikisine de ret oyu kullanmıştır'' diyen Kılıç, şunları kaydetti:

''Her milletten parlamenterlerin lehimize kullandıkları oylarla Mevlüt Çavuşoğlu'nun başkan seçilmesini sağlayan Türk Milletvekillerine ait önergeler, 46'ya karşı 47 oyla kıl payı kabul edilebilmiştir. Yabancı parlamenterlerden bir teki bile karar değiştirmiş olsaydı, Tuğrul Türkeş'in oylamaya katılmaması ve Birgen Keleş'in ret oyu kullanması nedeniyle, bir Türk Milletvekili olan Çavuşoğlu, AKPM Başkanlığına seçilememiş olacaktı.

Türkiye adına orada bulunup bu oylamaya katılmayan Tuğrul Türkeş'i ve katılıp ret oyu kullanan Birgen Keleş'i milletim adına kınıyorum ve kendilerine soruyorum; Bu mudur sizin milliyetçiliğiniz? Bu mudur sizin cumhuriyetçiliğiniz? AKPM Başkanlığına Çavuşoğlu'nun seçilmesi AK Parti Hükümetinin artılar hanesine yazılacağı düşüncesiyle Türkiye Cumhuriyetine ve Türk Milletine karşı hasmane tutum takınmaya utanmadınız mı? Bu tavrınızdan sıkılmadınız mı? Ne yüzle, hangi yüzle çıkıp hala konuşabiliyorsunuz? Net bir şekilde ifade ediyorum; Çavuşoğlu'nun AKPM Başkanı olması MHP ve CHP'nin midesine taş gibi oturmuştur. Hazım sorunu yaşayan bu 2 parti, bu büyük başarıyı içine sindirememiştir. MHP ve CHP sadece içerde değil, Türkiye'nin dış politikadaki menfaatlerine karşı da ruh ikizi bir tutum ve tavır içendedir.''

Kılıç, CHP ve MHP'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çapında ve kapasitesinde bir siyasetçi olmadığını belirterek, ''Ruh ikizi bu iki partinin yarattığı kısır döngüler, Türk Milletine geçmişte olduğu gibi bugün de büyük zararlar vermektedir'' diye konuştu.

Ermeni ve Rus devlet adamlarının bile arayıp tebrik mesajı gönderdiği Çavuşoğlu'nu, bugüne kadar CHP ve MHP genel başkanlarının telefonla bile aramadıklarını ifade eden Kılıç, bunu milletin vicdanına havale ettiklerini söyledi.  AA

DAVUL ZURNA AZ GELİYOR !
 // MİLLETİN VİCDANI
Ayrıca bunlar eylem ikizidirler, mecliste güzel kavga yapar,memleketin hayrına olmayan meselelerde beraber özellikle bankaları boşaltmakta geri dönüşümsüz yandaşlarına kredi olarak ikram etmekte,gelişecek demokrasiye,vatandaşların eşit imajlarına yani açılıma,anayasanın değişmemesinde,ergenekon ve cuntacıların dürüst olduklarında,Ermenistan ve komşularla iyi ilişkilere karşı çıkmakta ikizdirler.Bunları biz barajı geçememektede ikiz ilan edeceğiz....
04 Şubat 2010 10:02
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler