YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'yi sevindiren karar
MHP Aydın İl Başkanlığı'na asılan pankart için emniyet tarafından kesilen para cezasının mahkeme tarafından iptal edildiği bildirildi.
MHP'yi sevindiren karar
06 Eylül 2010 / 19:11 Güncelleme: 06 Eylül 2010 / 19:14

MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, partisinin Aydın İl Başkanlığına asılan pankart nedeniyle Aydın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kesilen 143 TL para cezasının mahkeme kararı ile kaldırıldığını bildirdi.

Uzunırmak, MHP İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, Aydın'ın, iktidarın uygulamalarının paralelinden daha öteye, hukuksuz uygulamalarla ve çok yanlış imajlarla bir süredir Türkiye gündemine geldiğini ifade ederek, bundan bir milletvekili olarak üzüntü duyduğunu söyledi.

Buna sebep olanların bir an önce bu davranışlardan vazgeçmelerini isteyen Uzunırmak, şöyle konuştu:

''Davranışlarına hukuk arayan kamu görevlileri, maalesef suç üstü yakalanmışlardır. Bugün, elimizde Aydın 1. Sulh Ceza Mahkemesi'nin aldığı ve Aydın Valiliği İl Emniyet Müdürlüğünün Kabahatler Kanunu'na göre kestiği cezanın hukuka aykırı olduğunun kararı vardır. Hukuk mücadelemiz sürmüştür, sürmeye de devam edecektir. Bu mahkeme kararı, yaptıkları usulsüz uygulamalara hukuk aramaya çalışanların yüzüne çarpılmış bir tokattır. Çünkü, o gün gece saat 02.30'da pankartın indirilme gerekçesini bulamayınca, Kabahatler Kanunu'na göre ceza kesmişlerdir.''

Uzunırmak, ''sözlü talimatları uyguladıklarını söyleyen kamu yöneticileri'' hakkında da suç duyurusunda bulunacaklarını bildirerek, ''Bu hukuksuz uygulamaları talimatlandıran ve talimatları yerine getiren bütün kamu yöneticileri hakkında manevi tazminat davamız olacaktır, görevi kötüyü kullanma davamız olacaktır. Bunun için de sözlü talimatları uygulayan kamu görevlileri hiç kusura bakmasınlar, bu ülkenin hukuk devleti olduğunu bilsinler'' dedi.


-PANKARTI İNDİRENLER ASACAK-


Uzunırmak, pankartın yeniden asıp asılmayacağını soran bir gazeteciye de ''Pankartı yeniden asmak yerine, bu fiili hukuksuzca yapanlara avukat kardeşimiz, yarın noterden ihtarnamesini çekecek. Kimler nasıl o pankartı indirdiyse, aynı şekilde oraya asmaları onların görevi icabıdır. Yarından tezi yok hukuk mücadelesi o şekilde sürecek'' karşılığını verdi. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler