YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP’yi dizayn dinlemelerinde flaş karar!
Kamuoyunda “MHP’yi dizayn” dinlemeleri olarak da bilinen dinlemeler hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcı, aralarında eski İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak’ın da bulunduğu 18 sanık için 43 yıla kadar hapis cezası istedi.
MHP’yi dizayn dinlemelerinde flaş karar!
11 Aralık 2014 / 08:30 Güncelleme: 11 Aralık 2014 / 08:33

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma savcısı Tekin Küçük, kamuoyunda “MHP’yi dizayn” dinlemeleri olarak da bilinen dinlemeler hakkında yürüttüğü soruşturmayı tamamlayarak iddianamesini Ankara 12.Ağır Ceza Mahkemesi’ne sundu.

Askeri ve siyasi casusluk

Stargazete'den Lütfi Kaplan'ın haberiine göre, aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ömer Altıparmak’ın da bulunduğu 18 sanık hakkında 43 yıla kadar hapis cezası talep edildi.  İddianamede, şüpheliler hakkında; “askeri ve siyasi casusluk”, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve üyesi olmak”, “kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği”, “özel hayatın gizliliğini ihlal” ve “kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek” suçlamasında bulunuldu.

Kaset komplosu öncesi

 “Şüpheliler devlet hiyerarşisi dışına çıkarak, yasadışı dinlemeler yaptı” denilen İddianamenin kabul edilmesi halinde şüpheliler 43 yıla kadar hapis cezası talebiyle yargılanacaklar. Şüphelilere isnat edilen dinlemelerin; MHP üst düzeyinin 2011 seçimleri öncesinde istifasına, partinin yeniden dizayn edilmesine yol açan kaset komplosu öncesine denk gelmesi dikkat çekti.

3 ay boyunca dinlediler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yakın çevresi ve parti yöneticileri Türk İntikam Birliği Teşkilatı’na (TİBT) yönelik “terör suçu” kapsamında dinlendi. 3 ay  yapılan dinlemeler sonrasında 3 yakın ismin dinleme kararı 3 ay daha uzatıldı. Bahçeli’nin “A Takımı” olarak değerlendirilen isimler kasetler üzerine istifa etmişti.

 

STARGAZETE

16:26
 // cemaat yılana sarıldı
bahçeli takdir edilesi biridir, sırf ak partiye muhalif olmak adına chp gibi omurgasızlık yapmamış, paralelden gelen teklifleri geri çevirmiştir. cemaatte mecbur chp ile kolkoladır. bu hem cemaatin hem chp nin ikiyüzlülüğü göstermektedir.Allah bunları muvaffak etmeyecektir. namazlarda dua edelim....
11 Aralık 2014 Perşembe 16:24
...
 // kenan
bahçeli çok uyanık olmalıdır, cemaat operasyonlar karşısında sıkıştıkça özellikle mhp'den medet ummuş aradığını bulamayınca chp ile kolkola girmiştir. mhp ne olursa olsun geçmişte kendisine komplo kuran cemaat ile görüntü vermemelidir....
11 Aralık 2014 Perşembe 15:09
evet mhp yi kendi çıkarları..
 // atiker
doğrultusunda dizayn ettiler şimdi siyasi arenada bereber hareket ediyorlar kanka oldular dün bahçeliyan diyen cemaatçiler bahçeliye ortak beyefendi adam diyorlar mhp liler zaman ve bugün okuyorlar 17 aralık öncesi sövüyordular bahçeli okyanus ötesi fitnesinden dem vuruyordu acaba bu dizayn işinden önceden haberdarmıydı yoksa mhp içi boş fikirsiz bir partimi buna kararı millet verdi yine verecek....
11 Aralık 2014 Perşembe 14:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler