YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'ye tehdit sökmez
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'in aracının kurşunlamasını değerlendirdi.
MHP'ye tehdit sökmez
09 Mayıs 2012 / 13:13 Güncelleme: 09 Mayıs 2012 / 13:16

MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'in 28 Şubat soruşturmasını yürüten savcıya ifade vermeden kısa süre önce aracının kurşunlanmasıyla ilgili olarak, ''Tehdit muhatabına, uygun olana yapılır. MHP'ye tehdit sökmez'' dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, çıkartılan son yasalara değinerek, bunların peş peşe gündeme getirilmesiyle toplumun bu yasalar üzerindeki kanaatinin oluşmasına fırsat verilmediğini iddia etti. Eğitimde, ekonomide, siyasette toplumun bir gündemden diğerine savrulduğunu dile getiren Yeniçeri şunları söyledi:

''AKP, Türkiye'nin gündemini terörize ediyor. Dayatılan yasaların ve değişimlerin hızı ve çeşitliliği normal ve doğal şartlarda gerçekleşmiyor. Ülkenin gündemi sanal yöntemlerle belirlenip yönlendiriliyor. İktidar bunu sürekli, bilinçli, planlı ve sistemli bir biçimde yapıyor. Toplum serseme çevriliyor, edilginleştiriliyor. Toplumsal sarsıntıya neden olacak olayları gözden kaçırmak için toplumsal şok yaratacak olaylar birbiri peşi sıra devreye sokuluyor. İktidar Türk toplumuna karşı psikolojik harekat ve kamu diplomasisi uyguluyor.''

Bir gazetecinin, Milli Eğitim Bakanlığı'nın kademeli eğitimle ilgili genelgesinde ilköğretime başlama yaşının 66 ay olarak belirlendiğini hatırlatması üzerine Yeniçeri, bu konuda hükümeti uyardıklarını, ancak dikkate alınmadığını belirterek, ''Sayın Dinçer derhal bir bez firmasıyla anlaşması lazım. Bu çocukların bulunduğu okullara bir paket haftalık bez koymasını ve bakıcı tutmasını öneririm'' dedi.

Yeniçeri, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'in 28 Şubat soruşturmasını yürüten savcıya ifade vermeden kısa süre önce aracının kurşunlanmasıyla ilgili sorular üzerine, ''Bu çok üzerinde durulması gereken bir konu. Cam kırmayla, bir zamanlar yağlı kazıktan bahsetmekle MHP'lileri kimsenin korkutamayacağını herkes bilir. Mafyacılar, darbeciler de bunları bilsin. Tehdit muhatabına, uygun olana yapılır. MHP'ye tehdit sökmez'' şeklinde konuştu. AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler