YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'ye sürpriz katılımlar...
Eski Ak Part'li bağımsız milletvekili Murat Başesgioğlu, eski milli futbolcu Saffet Sancaklı ve emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu 19 kişi MHP saflarına katıldı.
MHP'ye sürpriz katılımlar...
28 Ocak 2011 / 17:54 Güncelleme: 28 Ocak 2011 / 18:03

İstanbul Bağımsız Milletvekili Murat Başesgioğlu, Antalya Bağımsız Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, emekli Korgeneral Engin Alan'ın da aralarında bulunduğu 19 kişi MHP'ye katıldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisince Ankara Anadolu Gösteri Merkezi'nde düzenlenen ''2011 Seçim Beyannamesi'' tanıtım toplantısının ardından partiye katılanlara rozetlerini taktı.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Murat Başesgioğlu, Antalya Bağımsız Milletvekili Yusuf Ziya İrbeç, eski Milli Futbolcu Saffet Sancaklı, emekli Korgeneral Engin Alan'ın yanında, eski bakanlardan Bahattin Şeker, eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, eski Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Ümit Özdağ'ın da aralarında bulunduğu 19 kişi partiye katıldı.

MHP'NİN SANDALYE SAYISI 72'YE YÜKSELDİ

Bağımsız milletvekilleri Murat Başesgioğlu ve Yusuf Ziya İrbeç'in katılımıyla MHP'nin sandalye sayısı 72'ye yükseldi.

İstanbul Milletvekili Başesgioğlu 2 Temmuz 2010, Antalya Milletvekili İrbeç ise 21 Ocak 2011 tarihinde AK Parti'den istifa etmişti. Başesgioğlu ve İrbeç'in katılımıyla MHP'nin milletvekili sayısı 72'ye yükseldi, bağımsızların sayısı ise 7'ye düştü.

TBMM'de sandalye dağılımında son durum şöyle:


AK Parti   334

CHP        101

MHP         72

BDP         20

Bağımsız     7

DSP          6

TP           1

Boş          9

Toplam     550

AA

Herkez ait olduğu yere yakışır...
 // ibrahim çelikoğlu
Fişlemek için partriye katılanların çabaları tutmayınca yurtlarına döndüler gibi.Devlet idaresi oyun değil çok ciddi iştir.Yalan dolan iftira,arkadan tuzak kurup kapattırma zamanı geçti .Sür eşşeği Niğdeye......
28 Ocak 2011 18:12
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler