YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'ye saldırıda yeni gelişme
MHP'ye saldırıda yeni gelişme
29 Ocak 2014 18:21
Esenyurt'ta bir kişinin ölümü 5 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan MHP seçim bürosu önünde yaşanan kavgayla ilgili gözaltına alınan 9 kişi adliyeye sevk edildi.

Yaşları küçük olduğu için Çocuk Şube Müdürlüğü'nden sevk edilen 6 şüphelinin ifadesini savcılık alacak. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifade veren 3 şüpheli ise suçlamaları kabul etmedi. Ancak görgü tanıklarının olaya karışan ve silah kullanan kişileri teşhis ettiği öğrenildi.

Esenyurt'ta geçen Pazar günü meydana gelen olayda Esenyurt'ta bir seçim minibüsünde bulunan 4 kişi ile yolda yürüyen bir gencin kavgasıyla başlayan olaylar kısa sürede büyümüştü. Açılışı yapılacak olan MHP seçim bürosu önünde gerçekleşen olayda silahlar konuşmuş bir kişi ölmüş 5 kişi yaralanmıştı. Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada 4'ü aynı aileye mensup 9 kişiyi gözaltına almıştı.

Zırhlı araçla adliyeye götürüldüler

Şüphelilerden 6'si yaşı küçük olduğu için Çocukları Şube Müdürlüğü'nde, 3'ü ise Asayiş Şube Müdürlüğü'nde tutuluyordu. Bugün olayla ilgili soruşturmanın tamamlanmasının ardından Asayiş Şube Müdürlüğü'nde tutulan 3 şüpheli önce Şişli Hamidiye Etfal Eğtiim ve Araştırma Hastanesi'ne sağlık kontrolüne götürüldü. Ardından Özel Harekat Şube Müdürlüğü'ne ait zırhlı bir araçla çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

Görgü tanıkları teşhis etti

Asayiş Şube Müdürlüğü(nde yapılan soruşturmada şüphelilerin kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmedikleri öğrenildi. Ancak olayla ilgili ifadesi alınan görgü tanıklarının olaya karışan ve silah kullanan kişileri teşhis ettikleri öğrenildi.

Silah bulunamadı

Öte yandan polisin yaptığı çalışmada olayda kullanılan silah bulunamadı. Silahın bulunması için çalışmaların aralıksız sürdüğü öğrenildi. Çocuk Şube Müdürlüğü'nden adliyeye sevk edilen 6 yaşı küçük şüphelinin ise ifadesinin savcı tarafından alınacağı öğrenildi.

Öte yandan şüphelilerin sevk edildiği Büyükçekmece Adliyesi önünde de polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı görüldü.

 

DHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler