YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin şikayet ettiği hakim tutuklandı
MHP'nin olağanüstü kongre sürecinde aldığı kararlarla gündeme gelen ve MHP yönetiminin HSYK'ya şikayet ettiği Mehmet Yaz tutuklandı.
MHP'nin şikayet ettiği hakim tutuklandı
09 Ağustos 2016 / 22:48 Güncelleme: 09 Ağustos 2016 / 22:49

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturması kapsamında Cumhuriyet savcılarına ifade veren hakimler Burhan Yaz ile Nihal Uslu, sevk edildikleri nöbetçi sulh ceza hakimliğindeki sorguları sonucunda tutuklandı.

Hakimlerden Yaz'ın ismi, MHP'nin olağanüstü kongre sürecinde aldığı kararla gündeme gelmişti. MHP yönetimi, olağanüstü kongre sürecinde verdiği karar nedeniyle eski Ankara 2. İcra Mahkemesi Hakimi Yaz'ı, HSYK'ya şikayet etmişti.

MHP, HSYK'YA ŞİKAYET ETMİŞTİ

Şikayet dilekçesinde, "Yaz'ın, kurultayın yapılabileceği yönündeki karara ilişkin, kasten ve ideolojik gerekçelerle yetkisiz ve görevi olmayan bir konuda, gerçek dışı ifade ve delillere dayanarak karar tesis ettiği" kaydedilmişti.

Yaz'ın, ideolojik tavırla hareket ederek, MHP kurultayının "korsan" şekilde toplanmasının önünü açabilmek adına, son anda yasaya aykırı karara imza atmaktan ve bunu da mesai bitimine dakikalar kala açıklamaktan çekinmediği ifade edilen dilekçede, "Mahkeme hakimi tarafından söz konusu mahkeme kararının kasten ve MHP kongresine Paralel Devlet Yapılanması/Fetullahçı Terör Örgütü amaçlarına uygun bir müdahaleyi kolaylaştırmak amacıyla gerçekleştirdiği düşünülmektedir." ifadelerine yer verilmişti.

 // efe
Düşünün bir tane kiralık meskeniniz var 9 aydır kira alamıyorsunuz Adliyedeki icraya başvuruyorsunuz bir birbuçuk ay tebligat ve utiraz süresi işliyor.Sonra tahliye ve icra işlemi başlatayım diyorsunuz icra müdürü hem icra hem tahliye için ayrı ayrı mahkemeye başvuracaksın sonrada yedieminler şimdi kabuletmediği için tahliye efilen eşyalar için depo veya işyeri kiralayacaksın diyor bana yasal düzenlemer yapan için ne sòylemek gerekirse bende onu söyleyeyim içimden...
10 Ağustos 2016 10:41
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler