YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin, önerileri parti içinde tartışacağı bildir
MHP'nin, önerileri parti içinde tartışacağı bildir
MHP'nin, önerileri parti içinde tartışacağı bildir
19 Mart 2008 / 07:58 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


AK Parti'nin hukukçu kurmayları, partiye açılan kapatma davasına karşı formül arayışlarını şekillendiriyor. Bazı formüller, 'Biz varız' diyen MHP'ye götürülecek.


AK Parti’nin hukukçu kurmayları, parti kapatma yöntemi ve ’odak olma’ şartlarını yeniden düzenleyen Anayasa düzenlemesi için, bugün de çalışmalarına devam etti.

AK Parti Grubunda hukukçu milletvekilleri gün boyunca teknik çalışmalar üzerinde formül arayışlarını sürdürdü.
AK Parti, kapatma davasıyla ilgili sürece ilişkin formül arıyor. Daha önce “mini Anayasa paketi” hazırlığı yapan AK Parti kurmaylarının, henüz bu konudaki teknik çalışmaları olgunlaştırmadıkları öğrenildi. AK Parti'de, kapatma davasıyla ilgili birkaç formül üzerinde duruluyor.

 

Daha önce kapatılan partilerle ilgili dava dilekçe ve sonuçları üzerinde inceleme yapan AK Parti’li kurmaylar, anayasalarında parti kapatmaya yer veren Almanya, Portekiz, İspanya ve İtalya’daki hukuk normları ve uygulamalar üzerinde çalışıyor.

AK Parti yöneticileri, üzerinde çalıştıkları bazı formülleri MHP’ye götürecek. MHP’nin de, AK Parti'den gelen önerileri masaya yatıracağı ve parti içinde tartışacağı belirtiliyor
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler