YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin mitinglerini kaynak vurdu!
MHP'nin mitinglerini kaynak vurdu!
07 Ekim 2015 11:03
MHP'nin il mitingleri yapmamasının 2 nedeni var: Güvenlik kaygısı ve kaynak sıkıntısı. Bahçeli, seçim gezilerine İzmir'den başlayacak. Miting turunda son durak ise Ankara olacak.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, seçim beyannamesini açıkladıktan bir hafta sonra meydana inecek. Zaman darlığı nedeniyle Türkiye çapında il mitingleri yerine bölge mitingleri yapmayı planlayan Bahçeli, seçim gezilerine İzmir'den başlayacak. Miting turunda son durak ise Ankara olacak.

11 Ekim'de Gündoğdu Meydanı'nda tüm Ege'ye seslenecek olan MHP Lideri 18 Ekim'de İstanbul'da olacak. Son büyük miting ise 25 Ekim'de Ankara'da yapılacak. Böylece üç büyük kentin çevresindeki illerden katılımla büyük bölge mitingleri yapılacak. Bu mitinglerin yapılacağı tarihler arasında kalan zamanlarda, illerden gelen talepler doğrultusunda küçük toplantılar yapılabileceği belirtiliyor. Önceliğin kıl payı vekillik kaybedilen ya da kazanılan illere verileceği belirtiliyor.

KAYNAK SIKINTISI

Bahçeli'nin il mitingleri yapmamasının nedenlerinden biri de güvenlik kaygısı ve kaynak sıkıntısı. Güvenlik zafiyeti yaşanması ya da provokasyon ihtimaline karşı mitingler illere yaygınlaştırılmadı. Habertürk'te yer alan habere göre 5 ay arayla seçime gidiliyor olması nedeniyle yaşanan kaynak sıkıntısı da, bölge mitingleri tercihinin nedeni olarak gösteriliyor.

Bahçeli mitinglerde, kapalı salon toplantılarında ve televizyon programlarında “Ülkenin Geleceğine Oy Ver” ve “Sen, Bilirsin Türkiye” sloganlarıyla hazırlanan beyannamedeki vaatlerini sıralayarak oy isteyecek. Ancak öncelik, 7 Haziran sonrası gelişmeler çerçevesinde yöneltilen eleştirilere yanıt vermek olacak.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler