YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin Kütahya il teşkilatı da kapatıldı
MHP'nin Kütahya il teşkilatı da kapatıldı
21 Şubat 2013 15:34
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından yapılan tebligat ile Kütahya il teşkilatı kapatıldı.

 

 
MHP İl Başkanı Salim Ay ve il yöneticileri düzenledikleri basın toplantısının ardından parti teşkilatınını kapattı.
        
MHP eski Kütahya İl Başkanı Sami Ay, 10 Haziran 2012'de seçildiklerini belirterek 20 Şubat 2012 tarihinde genel merkez tarafından görevden alındıklarına ve parti il binalarının kapatıldığına dikkat çekerek şunları söyledi:
 
"10 Haziran 2012 tarihinde Kütahyalı ülküdaşlarımızın hür iradeleriyle seçilen MHP Kütahya İl Teşkilatımı, 20 Şubat 2012 tarihinde Genel Merkezimiz tarafından görevden alınmış ve kapatılmış bulunmaktadır. Karar sadece Kütahyalı ülküdaşlarımızı değil bütün ülküdaşlarımızı üzmüş, bu görevlere analarının ak sütü gibi helal oylarla seçilmiş arkadaşlarımızı incitmiştir.
 
Türkiye Cumhuriyeti devletinin ülkesi ve milletiyle adım adım parçalanmaya götürüldüğü bu süreçte Genel Merkezimiz kurultay sürecinde farklı tercih ortaya koyan teşkilatlarla hesaplaşmaya öncelik vermesi, partimizin birliğini bütünlüğünü ve başarısına büyük zarar vermektedir. Muğla, Çankırı, Edirne, Sakarya, Konya ve Rize ile birlikte Kütahya il teşkilatımızın görevden alınmasının altında gerçek nedeni, büyük kurultayda Genel Başkan adaylarından Koray Aydın'dan yana tavır koymamız olduğu açıktır. Unutulmamalıdır ki; Koray Aydın'ı destekleyen teşkilatlar da en az Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'yi destekleyen teşkilatlar kadar ülkücü iradeyi temsil etmektedir.
 
Dolayısıyla bu hareket sadece Muğla, Çankırı, Edirne, Sakarya, Konya, Rize ve Kütahyalı ülkücülere karşı yapılmış bir hareket değil, MHP ve ülkücü hareketin bütününe yönelik yapılmış bir harekettir. Bizler Kütahya MHP il yönetimi olarak sadece seçildiğimiz günden beri değil, ömrümüz boyunca MHP ve ülkücü hareketin emrinde ve hizmetinde olduk, olmaya da devam edeceğiz. Dolayısıyla ülküdaşlarımızın kararnamele görevden alınan bürokratlar gibi görevden alınması ve teşkilatların kapatılması üzüntümüzü bir kat daha arttırmıştır."
        
"Siz misafirsiniz biz ev sahibiyiz"
 
MHP eski il başkanlarından Nihat Kula, kongre sürecinde yaşanan sıkıntıları sineye çektiklerini, genel merkezin bir faksla bu tebliğde bulunmalarını protesto ettiğini belirterek şunları kaydetti:
 
"Kongre öncesi yaşanan tüm sıkıntıları sinemize çektik. 'Aile içi bir kavgadır, dışarıya yansımasın' dedik kabul ettik. 4 Kasım kongresinin ertesi günü 5 Kasım sabahı, Kütahya il yönetimi tek bir karar aldı. Yapılacak olan yerel seçimlerde tek şiar vardı başarılı olmak. Siyasi partiler tüzüğünde, evet tüzüğümüz parti kapatma hakkını vermişti ama bu yönetim Kütahya'da MHP'nin başarısı için düşünen, üzülen ve MHP'ye sevdalanan ülkücü iradenin seçtiği dava adamlarıydı. Bugün MHP Kütahya teşkilatı kapatılmıyor. Deniliyor ki; o gün oy kullanan ülkücülere sizin aldığınız kararları biz hiçe saydık ve Kütahya'yı temsil boyutunda seçmiş olduğunuz ekibi görevden aldık. Saygı duyuyoruz. Biz Türk milliyetçisiyiz. Altını çizerek söylüyorum bize bu kararı gönderen arkadaşlarımız bu harekette misafir, biz ev sahibiyiz. Bu arkadaşları görevden almaya gücünüz yetmedi bir faksın altına sığındınız. Onları da protesto ediyoruz."
 
"İstifa ediyorum"
        
2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Hisarcık'ta MHP'den seçilen Mehmet Akbaş'da düzenlenen basın toplantısına gelerek görevden alınan yönetime destek vererek partisinden istifa ettiğini açıkladı. 
 
Akbaş, "Biz yola çıktığımız arkadaşlarla devam etmek isteriz. Ben Hisarcık Belediye Başkanıyım. MHP'deki teşkilatımdan istifa ediyorum. Bu aldığım karardan da dönmem söz konusu değildir." ifadelerini kullandı.
        
Düzenlenen toplantının arından partililer toplu fotoğraf çektirdi. Eski İl Başkanı Sami Ay parti binasını kapatarak anahtarın kargo ile partilerinin genel merkeze gönderileceğini söyledi.
 
 
 
CHA
 
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler