YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin koalisyon tercihi belli oldu
AK Parti ile CHP arasındaki görüşmeleri yakından takip eden MHP, sonuç çıkmaması halinde azınlık hükümetiyle seçime gidilmesini istiyor.
MHP'nin koalisyon tercihi belli oldu
03 Ağustos 2015 / 07:32 Güncelleme: 03 Ağustos 2015 / 12:03

Yenişafak Gazetesi'nin haberine göre; MHP, AK Parti ile CHP arasında devam eden koalisyon görüşmelerinden sonuç alınamaması halinde HDP'nin de içinde olduğu 4 partili zorunlu seçim hükümeti yerine adı konulmuş bir azınlık hükümetiyle tarihi belli olan bir seçime gidilmesine daha sıcak bakıyor.

Parti yetkilileri, AK Parti ile koalisyon görüşmesi yapılmadığını, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP ile görüşmeler yürütüldüğü bir sırada MHP ile görüştüklerini dile getirmesini doğru bulmadıklarını ifade ediyor. MHP'nin gizli kapaklı bir görüşme yapmadığının altını çizen yetkililer, AK Parti'nin koalisyon kurma niyeti bulunmadığını savundu. Partinin önceliğinin AK Parti ile CHP koalisyonu olduğunun altını çizen yetkililer, AK Parti ile CHP'nin hükümeti kurması gerektiğini belirttiler.

SON ÇARE OLMALI

Parti yetkilileri, “Cumhurbaşkanı, perşembe günü yaptığı açıklamada seçim hükümetinden yana olmadığını söyledi. Bize göre de öyle. Ancak erken seçim azınlık hükümeti marifetiyle gündeme gelmemeli ama son çare buysa bundan kaçınılmaması lazım. Çaresiz kalınırsa adı konulmuş bir azınlık hükümetiyle tarihi belli olan bir seçime gidilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ancak 4 partinin içinde olacağı bir seçim hükümetine de sıcak bakmıyoruz” ifadelerini kullandı.

TALEP OLURSA GÖRÜŞÜRÜZ

AK Parti ile CHP arasında yürütülen görüşmelerin sonuçlanmasını beklediklerini aktaran parti yetkilileri, bu görüşmelerden sonuç çıkmaması durumunda Başbakan Davutoğlu'nun kendilerinden isteyeceği randevuya olumlu yanıt verileceğini kaydetti. Parti yetkilileri, koalisyon görüşmelerine başlanması için AK Parti'nin, MHP'nin hassasiyetlerine tamam demesi ve kamuoyuna ilan etmesi gerektiğini vurguladılar.

BU PARTİ KESİNLİKLE DERİN DEVLETİN
 // Kara Murat
ÇOK TA İYİ BÖYLE OLMASI SEVDİM MHP Yİ...AMA OYUM AK PARTİ YE...
03 Ağustos 2015 Pazartesi 10:55
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler