YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin itirazları kabul edildi
MHP'nin itirazları kabul edildi
11 Haziran 2015 12:42
MHP Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından sonuçlara ilişkin yaptıkları itirazların 3 ilçede kabul edildiğini bildirdi.

MHP Çankırı İl Başkanı Çetin Kapdan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimlerin hemen ardından 3  ilçede itirazların kabul edildiğini belirterek, "İlk incelemelere göre Eldivan,  Orta ve Şabanözü ilçelerimiz dışındaki tüm ilçelerden merkez ilçede dahil olmak  üzere ret kararı geldi. Avukatlarımız nezdinde İl Seçim Kuruluna yeniden itiraz  edeceğiz" dedi. 

Çetin Kapdan, Çankırı genelinde seçimlerin sağlıklı, dürüst ve güvenli  bir şekilde yürütüldüğünü kanıtlayabilmek amacıyla oyların yeniden sayılmasını  istediklerini kaydetti. 

Bazı sandık tutanaklarında, ciddi anlamda şaibe bulunduğuna  inandıklarını aktaran Kapdan, şöyle konuştu: 

"Mesela bir seçim çevresinde tüm oyların tek bir siyasi partiye  verildiği, diğer partiye hiç oy çıkmadığı, sandıklarda yüzde yüz katılım olduğu,  hiç boş ve geçersiz oy kullanılmadığı gibi tutanaklar var. Bu da seçimde şaibe  olduğuna dair kuvvetli delil anlamı taşıyor. Bu nedenle bu tarz sandıkların  gözaltına alınıp, incelenmesini, eğer bir haksızlık varsa bunu yapanların  cezalandırılmasını istiyoruz. Sonuç değişmeyebilir ama bu tarz sıkıntılar  seçimler üzerine gölge düşürüyor. Biz seçimler üzerindeki gölgenin kalkmasını  arzuluyoruz." 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler