YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin danışmanı CHP'ye geçti
MHP'nin danışmanı CHP'ye geçti
23 Eylül 2011 16:47
Uzun süre MHP'de başdanışmanlık görevinde bulunan Rasim Bölücek, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine CHP'de başdanışmanlık yapacak.

Uzun yıllardır MHP'de başdanışman olarak görev yapan, çeşitli siyasi partilerde de seçim kampanyalarını yürüten Rasim Bölücek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine CHP'de danışmanlık hizmeti verecek.

Alınan bilgiye göre, özellikle 1999 seçimlerinde MHP'nin kazandığı başarının önemli aktörlerinden biri olarak gösterilen Bölücek, yaklaşık bir ay önce CHP'ye katıldı.

Bölücek'in Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine, değişik partilerde görev almış profesyonel bir ekip kurma çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Söz konusu davet, ''Sağ seçmenle CHP arasında ortak bir dil oluşturarak, bu kesimdeki seçmen sayısını artırmaya yönelik'' olarak yorumlanıyor.

Uzun yıllardır siyasi danışmanlık yapan Bölücek, Türkiye'nin en çok seçim kampanyası yöneten uzmanlarından biri olarak değerlendiriliyor.

Tıp doktoru olan Bölücek, 1987'den bu yana aralarında MHP'nin de bulunduğu 8 farklı siyasi partide kampanya yürüttü.

Öte yandan konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Bölücek, söz konusu daveti doğrularken, prensip olarak basına demeç vermediğini söyledi.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler