YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin avukatı konuştu
MHP'nin avukatından esarengiz siyah otomobille ilgili açıklama geldi. Genel Başkan Bahçeli'nin yanıltılmadığını kaydeden avukat Hamit Kocabey, "MHP organize bir çeteyle mücadele ediyor"dedi.
MHP'nin avukatı konuştu
18 Mayıs 2011 / 15:19 Güncelleme: 18 Mayıs 2011 / 15:37

MHP'nin avukatı Hamit Kocabey, ''MHP, organize bir çeteyle mücadele ediyor. Kamu görevi yapanlar, buna sessiz kalıyor ve olayları seyrediyor. Görevini yapması gereken kurumlar, görevlerini yapmıyor, Türkiye'nin üçüncü büyük partisi olan MHP'nin karşı karşıya kaldığı komployu seyrediyorlar'' dedi.

Kocabey, MHP'ye yönelik ortam dinlemesi yaptığı iddia edilen otomobille ilgili, genel merkez binası önünde yaptığı açıklamada, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, bu otomobille ilgili gösterdiği fotoğrafın temsili, plakasının sahte olduğunu açıklamalarına rağmen bazı basın yayın organlarının bunu farklı yansıttığını belirtti.

Kocabey, Genel Başkanlarının yanıltılmadığını ifade ederek, ''Bu konuda gerek Sayın Genel Başkanımızın ve gerek bizim verdiğimiz bilgiler doğrudur'' dedi.

MHP'ye yönelik iddiaları ortaya atan kişilerin kullandığını öne sürdüğü bir telefon numarasını ve kredi kartı bilgilerini gazetecilere gösteren Kocabey, bu numara ve kredi kartı bilgilerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiklerini, bunlara ilişkin kayıtların incelenmesi halinde internet sitesinin ABD'deki uzantılarıyla ilgilerinin ortaya çıkacağını söyledi.

Kocabey, gazetecilere ayrıca, ortam dinlemesi yaptığını öne sürdüğü yeni bir araç plakası daha gösterdi. Bu araçtaki kişilerin parti binasına da girdiklerinin görüntülendiğini anlatan Kocabey, ''Bu araç, emniyete ya da kime aitse MHP önünde neden beklediğini, içindekilerin parti binasında ne yaptıklarını merak ediyoruz'' diye konuştu.

Bu araçla ilgili basın mensuplarına CD'ler dağıtan Kocabey, araçla ilgili bilgileri de savcılığa verdiklerini, parti içinde oluşturulan bir ekiple de dinleme yaptığını öne sürdüğü araç ve kişilerle ilgili yeni görüntülerin araştırıldığını bildirdi.

Hamit Kocabey, ''MHP'nin, organize bir çeteyle mücadele ettiğini, kamu görevi yapanların buna sessiz kalıyor ve olayları seyrettiklerini, görevini yapması gereken kurumların görevlerini yapmadıklarını, Türkiye'nin üçüncü büyük partisi olan MHP'nin karşı karşıya kaldığı komployu seyrettiklerini'' iddia ederek, ''Bazı siyasi otoriteler, bunları kendilerine rant sağlamak için kullanıyor'' dedi. Kocabey, bu düşüncelerini yetkili makamlara verdikleri dilekçede de ifade ettiklerine işaret etti.

Kocabey, MHP'ye yönelik komploların, MHP'nin TBMM'ye girmesini istemeyen çevrelerce organize edildiğini ileri sürdü.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Kocabey, MHP'yle ilgili iddiaların ardından, parti üst organlarının toplanıp toplanmayacağına ilişkin bir soru üzerine, parti yöneticilerinin seçim bölgelerinde çalışmalarını yürüttüğünü, olağanüstü bir toplantının yapılacağını düşünmediğini kaydetti.

Kocabey, bir başka soru üzerine de ''MHP, Türk-İslam sentezine sahip bir partidir. Partide bulunanların da hareket kabiliyeti sınırlıdır'' şeklinde konuştu.

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler