YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin adayı Münir Kutluata
MHP'nin Meclis Başkanı adayı Sakarya Milletvekili Münir Kutluata
MHP'nin adayı Münir Kutluata
03 Ağustos 2009 / 16:15 Güncelleme: 03 Ağustos 2009 / 00:00

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata'nın TBMM Başkanlık seçimi için aday olacağını açıkladı.


Şandır, yaptığı açıklamada, MHP'den Münir Kutluata'nın, Meclis Başkanı adaylığı için başvuruda bulunacağını bildirdi.


MÜNİR KUTLUATA KİMDİR?


Münir Kutluata, 10 Mayıs 1946'da Bolu Akçakoca'da doğdu. Babasının adı Celalettin, annesinin adı Fatma'dır. İktisatçı ve Öğretim Üyesi; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Doktora eğitimini fakültede tamamladı.


Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde asistan olarak göreve başladı. ABD Oklahoma State Üniversitesi'nde çalışmalar yaptı. Ohio State Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nde Öğretim Üyesi olarak görev aldı. 1978'de Doçent, 1988'de Profesör oldu. Bölüm Başkanlığı, Enstitü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İktisat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüttü. Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarlığı görevini üstlendi. Bir araştırma kuruluşunun koordinatörü olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi öğretim üyeliği görevine geri dönerek "İktisat Politikası" Anabilim Dalı Başkanı oldu. Bir kitabının yanı sıra, çeşitli araştırmaları ve iktisadi konuda çok sayıda makalesi yayınlandı. İyi düzeyde İngilizce bilen Kutluata, evli ve 3 çocuk babasıdır.   

 
CHP'nin adayı İlhan Kesici         DETAY

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler