YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin adayı Hakkari'ye Allah'ın selamı'yla gidecek
MHP'nin adayı Hakkari'ye Allah'ın selamı'yla gidecek
11 Nisan 2015 15:12
"Ozan" Mehmet Ayhan Günaydın, Hakkarili seçmenin yüreğine "Mızrap aynı, saz aynı, aynı tele dokunur, bu toprakta Türküler, kardeş diye okunur" dizeleriyle seslenecek.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fotoğrafçısı olmanın yanı sıra parti için 11 seçim şarkısı sözü yazan "ozan" Mehmet Ayhan Günaydın, Hakkarili seçmenin yüreğine "Mızrap aynı, saz aynı, aynı tele dokunur, bu toprakta Türküler, kardeş diye okunur" dizeleriyle seslenecek.

Günaydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 21 yıldır MHP Genel Merkezi'nde çalıştığını, ancak ülkü ocaklarındaki çalışmalarıyla birlikte 40 yıldır bu siyasi hareketin içinde olduğunu belirtti.

"Niye Tokat değil de Hakkari?"

Günaydın, MHP'nin medya takip biriminde görevli olmasına rağmen, milletvekili aday adayı başvurusunda bulunduğunu Devlet Bahçeli'ye söylemediğini aktardı. Günaydın, şunları aktardı:

"Sayın Genel Başkanımız iki hafta önce beni çağırdı ve 'Hakkari'den Günaydın soyadlı birisi aday olmuş, bir akrabalığın var mı?' diye sordu. Kızardım, zılgıt yiyeceğim herhalde dedim. Var efendim, babamın oğlu olur, bizzat kendim başvurdum dedim. 'Niye Tokat değil de Hakkari?' dedi. Daha doğrusunu bulamadım dedim. 'Hayırlı olsun' dedi."

"Ne söyleyeceğim ona bakın"

Hakkari'nin MHP için zor bir bölge olduğunu düşünmediğinin altını çizen Günaydın, "Üniter devlet yapısına yürekten inanmış kardeşinizim. Hakkarili benim öz kardeşim, can kardeşim. Ben buradan Sayın Genel Başkanımızın selamı ile gideceğim. O selamı söyleyeceğim. Götüreceğim selam, Allah'ın selamı olacak. Yere düşüreceklerine inanmıyorum" diye konuştu. 

Mehmet Günaydın, hazırladığı broşürün bir yüzünde Bahçeli'nin fotoğrafıyla birlikte  "Dertlerine ortağız, sevincinde biz varız, sırtlamaya derdini, buradayız, hazırız" dizelerinin, diğer yüzünde ise yine kendisinin yazdığı "Mızrap aynı, saz aynı, aynı tele dokunur, bu toprakta Türküler, kardeş diye okunur" mısralarının bulunduğunu anımsattı.

Günaydın, yerleşik korkulara itibar etmediğini ve seçim döneminde vereceği mesajlara kulak verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler