YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'nin 3 kurucusundan ''CHP'ye oy vermeyin'' çağrısı
MHP'nin 3 kurucu üyesi olan Naci Meriç, Mehmet Zeybek ve Kemal İnandı ortak bir açıklama yaparak, yaşanan süreç karşısında şaşkın olduklarını belirtip MHP'lilerin CHP'ye oy vermemesi çağrısında bulundu.
MHP'nin 3 kurucusundan ''CHP'ye oy vermeyin'' çağrısı
22 Mart 2014 / 21:45 Güncelleme: 22 Mart 2014 / 21:14

MHP'nin 3 kurucusundan ortak yapılan açıklama şöyle:

Bilindiği gibi 30 Martta Türkiye yerel seçimleri gerçekleştirecektir. Bu süreçte partiler adaylarını tespit etti. Seçimlere girecek.

CHP'nin köhnemiş yapısına eski MHP ve Ülkücü kökenli Mansur Yavaş ismiyle çözüm araması başta Ankara olmak üzere tüm yurtta şaşkınlık yaratmıştır.
Mansur Yavaş geçmişte partisinden ayrılma esnasında MHP'yi CHP'li olmakla suçlamıştır. İlkelilikten bahsetmiştir. Daha sonra dönüp aynı CHP'den aday olmuştur. Sayın Mansur Yavaş diyor ki;
"...MYK'nın görüşünün ne olduğu merak bile edilmeden, ülkücü harekete yabancı dar bir kadronun elinden çıkan politikalarla "CHP'yle özdeş parti" suçlamalarına çanak tutan bir anlayış sergilenmiştir.
Her türlü görevlendirmenin sadakat esasına göre değil, liyakat esasına göre yapılmasını, istişare ve karar organlarının gerçek amacına uygun kullanılmasını, seçmende oluşan "CHP'lileşme" algısını giderecek ülkücülüğe özgün siyaset anlayışına tekrar kavuşulmasını ümit ediyorum. Aksi halde ortaya çıkacak tablonun vebalini hiç kimsenin taşıyamayacağını hatırlatmak istiyorum."
Bu durumda MHP kurucular kurulu üyesi olan bizler diyoruz ki;

MHP'nin oyları MHP'de kalacak!

Türkiye'de siyasette MHP'li bir kişinin partisi bellidir. Kızgınlık ve dargınlık olduğunda da yine bu sağ kanatta aynı duyguya ve ideallere yakınlığı temsil eden yerde durulur. Lakin bu asla CHP olamaz!

Herkes tarafından bilindiği gibi CHP'nin siyasi anlayışı "entrika" üzerine kuruludur. Bu anlayışın ürünü olarak ortaya çıkmış olan 'MHP kökenli aday' konusu da bir entrikadır. MHP'ye oy vermeyi düşünmeyen CHP, MHP'den oy çalma taktiklerinin tutmayacağını bilmelidir. MHP'li ve Ülkücü kardeşlerimizin kendilerine kurulan bu çirkin tuzağa düşmeyeceklerine inanıyoruz.

Son günlerde "Paralel Yapı" olarak ortaya çıkan yapının da MHP'nin oylarını CHP'ye kaydırma çabaları dikkatlerimizden kaçmamaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

MHP Kurucular Kurulu üyeleri

1-    Naci Meriç
2-    Mehmet Zeybek
3-    Kemal İnandı

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler