YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'liler MHP toplantısını bastı
MHP Genel Başkanlığı için bir süre önce adaylığını açıklayan Hakkı Şafak Ses, partililerle toplantı yapıp kendisini anlatmak üzere geldiği İzmir'de, partinin gençlik kolları üyesi bir grubun müdahalesiyle karşılaştı. Yaklaşık 30 kişilik grup, kürsüyü devi
MHP'liler MHP toplantısını bastı
22 Ekim 2009 / 18:45 Güncelleme: 22 Ekim 2009 / 18:51

MHP Genel Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Hakkı Şafak Ses, partinin Ege Bölgesi'ndeki temsilcileri ile yapacağı toplantı için İzmir'e geldi.

Balçova Termal Tesisleri Kardelen Salonu'nda öğle saatlerinde başlayan toplantıda kürsüye gelen Ses, konuşmasına başlar başlamaz, partinin gençlik kolları üyesi oldukları belirtilen yaklaşık 30 kişi, salonun değişik yerlerinden kürsüye doğru yürümeye başladı.

'Devletin başına Devlet gelecek', 'Alpaslan Türkeş'in askerleriyiz' sloganları atan gençler kürsüyü devirdi, Ses'i tartaklayanlar oldu.

Ses'in yakınındakiler ile salonun dışında bekleyen polis ekipleri içeri girerek gençlere müdahale etti.

Hakkı Şafak Ses güvenliği için salondan çıkarılıp, başka bir odaya götürülürken, öfkeli gençlerle polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

Polisin müdahalesi ile salon dışına çıkartılan MHP'nin İzmir gençlik kolları ve Ülkü Ocakları üyesi olduğu belirtilen gençler, Hakkı Şafak Ses'e protestolarını sürdürdü.

Gençler, toplantı iptal edilene kadar bölgeden ayrılmayacaklarını söyledi.

İzmir Emniyeti Güvenlik Şube Müdürü Hadi Öztekin, gruptan bir temsilci ile görüşüp ikna etmeye çalıştı. Gençler, yaklaşık 15 dakika daha süren protestonun ardından dağıldı.

Kürsünün tekrar hazırlanıp, devrilen sandalyelerin düzenlenmesiyle MHP Genel Başkan Adayı Hakkı Şafak Ses konuşmasını yaptı.

Başkanlık yürüyüşüne neden Ege ve İzmir'den başladığını anlatan Ses, "Türkiye'de 'kurtuluş' dendiğinde akla ilk gelen il İzmir'dir. İzmir, Ege, milli mücadeledeki dik duruşu ile örnek bir bölgedir. Karşımıza hangi zorluk çıkarsa çıksın, yürüyüşümüze devam edeceğiz" dedi.

Toplantı sonunda basın mensuplarının, protesto ile ilgili sorularını yanıtlayan Ses, "Bu tür olaylar her partide yaşanabilir. Bir partinin üyesi olmakla, taraftar olmayı ayırt etmeliyiz. Bu tatsız olaya karışan gençlerimiz de bu ülkeye hizmet edecek pırıl pırıl gençlerdir. Hoş görmek lazım. Bundan sonra da MHP'nin birlik ve bütünlüğünü bozmak isteyen dış gruplar toplantılarımıza girip bizi ayırmak isteyebilirler, dikkat etmiliyiz" diye konuştu.

Ses, eylemi gerçekleştiren grubun kimlikleri hakkında bilgi sahibi olmadığını söyledi. Bozkurt işaretini kastedderek, "Yaptıkları işaret bizim hepimizin ortak işaretidir" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler