YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'Li Yeniçeri'den 'yurt' eleştirisi
MHP'Li Yeniçeri'den 'yurt' eleştirisi
06 Kasım 2013 12:42
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, kız ve erkek öğrencilerin aynı evde kalması tartışmalarına ilişkin, "Bunu gündeme getirmesinin anlamı ne? Çünkü başörtüsü gündemden düştü, şimdi tutunacak bir örtü lazım" dedi.

Yeniçeri, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ödenek darlığı nedeniyle trafik cezalarını topluca göndermesini eleştirerek, "Tebligat yapmaya mecali kalmamış bir devletin topluca gönderdiği trafik cezaları esnafın da mecalini kesmiştir" iddiasında bulundu.

Yeniçeri, devletin trafik cezalarını bir çeşit vergi gibi düşünme hastalığından kurtulması gerektiğini söyledi.

Hükümetin resmi nişanlarda değişiklik yapılmasına ilişkin yönetmeliğine değinen Yeniçeri, nişanlardan "TC" ibaresi ve Atatürk silüetinin kaldırıldığını kaydetti. AK Parti'nin bu konuda "önce uyut sonra unut" stratejisi izlediğini iddia eden Yeniçeri, bütün vatandaşları TC'nin bağımsızlığının ve egemenliğinin simgeleri konusunda uyanık olmaya ve Cumhuriyet'e sahip çıkmaya davet etti.

Başörtülü milletvekilleri konusunun TBMM'de büyük bir olgunluk içinde çözülmesinden AK Parti'nin rahatsız olduğunu ileri süren Yeniçeri, iktidarın seçim arifesinde bu konuda yaşanacak gerilimin kendisine oy olarak döneceği hesabı bulunduğunu iddia etti. Yeniçeri, "Muhalefetin olgun tavrı AKP'nin oyununu bozdu. TBMM'de başörtüsü konusunun sessiz sedasız çözümü, AKP'yi elinden oyuncağı alınmış birçocuğa dönüştürmüştür" diye konuştu.

Yeniçeri, Başbakan Erdoğan'ın "üniversitede öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokratik yapımıza bu ters..." sözlerine değinerek, devlet gücüyle namus ve ahlak dizaynının totaliter sistemlere özgü olduğunu söyledi. Yeniçeri, şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Başbakan siz daha önce 'zina bizim meselemizdir. Bunu ancak biz kendi kurallarımıza göre çözümleriz, buna Avrupa veya başkası karışamaz' diyen iktidar değilmiydiniz Sayın Başbakan sonradan zinayı suç olmaktan çıkaran, yasayı da getiren siz değilmiydiniz O haldeo gün yaptığının, söylediğinintam tersini yapanın bugün bunu gündeme getirmesinin anlamı ne Çünkü başörtüsü gündemden düştü, şimdi tutunacak bir örtü lazım. O zaman bu örtüyü de 'çocukların ne idüğü, ne kadar ve nasıl olduğu belli olmayan kızlı erkekli bir evde yaşıyorlar işte bunlara yönelikşunu yapalım bunu yapalım' diye ortaya konan davranıştır."

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler