YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Yeniçeri'den adaylık açıklaması
MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri yeni dönemde aday gösterilmemesiyle ilgili olarak, "Gönlümüzde aday gösterilmek geçiyordu. Olmadı. Hayırlısı olsun" dedi.
MHP'li Yeniçeri'den adaylık açıklaması
08 Nisan 2015 / 18:14 Güncelleme: 08 Nisan 2015 / 18:29

Kanal A Haber Bülteni'nde Tuğba Dalkılıç'ın konuğu olan MHP Ankara Milletvekili Prof. Dr. Özcan Yeniçeri sözlerine şöyle devam etti;

Geçmiş dönemlerde nasıl aday gösterildiysek bu dönemde de aday gösterilmedik. Ancak gönlümüzden tabi ki aday gösterilmek geçiyordu. Olmadı. Hayırlısı olsun. Demek ki nasip değilmiş. Biz mücadelemizi aynı şekilde MHP'nin iktidar olması için sürdüreceğiz.

Yeni kadrolar iktidar kadrosudur

Türkiye'nin iki büyük problemi var. Birincisi Ortadoğu'da meydana gelen gelişmeler. İkincisi terör ve ekonomi. MHP'nin içerisinde teröre karşı duran, terörü engellemek için stratejiler üreten kadrolar mevcut. Mevcut bu kadrolara yeni eklenen isimler ekonomiyi iyi bilen, Ortadoğu'yu, İslam Dünyası'nı iyi bilen ve gelişmeleri çok iyi okuyan isimlerdir. Bu minvalde ben bu yeni kadroyu bir iktidar listesi olarak görüyorum. 

CHP alkışlanmalı

CHP ciddi bir demokratik süreç işletti. Bunu kabul etmek ve alkışlamak gerekiyor. CHP'nin bu listesini, halkı ve CHP seçmenini birleştirebilecek bir yapı olarak gözlemliyorum. Tabi bir de eski kadroların büyük bir kısmının temizlendiğini ve Kılıçdaroğlu'nun tam hakimiyet kurabileceği bir yapı oluşturulduğunu da gözlemliyorum.

HDP barajı geçemez

Mevcut şartlarda HDP'nin barajı geçebilmesi, olağanüstü bir durumun zuhur etmesiyle mümkündür. HDP'nin oyları şişirildiği gibi değildir. Özellikle HDP kırsal kesimde yüzde 100'e yakın oy almaktadır. Fakat kentlerde yüzde 32-64 arası oy almaktadır. Neden HDP'nin kentlere gelince oyu düşüyor? Bunun tek nedeni kırsalı silahla baskı altında tutuyorlar. Silahlı baskı olmadan HDP bu kadar oy alamaz.Geçen seçimde 1 oy 1 ölü, 5 oy 5 ölü şeklinde strateji uygulamışlardı. Örneğin, bir köyden başka bir partiye 1 oy çıkarsa o köyden 1 ölü, 5 oy çıkarsa 5 ölü çıkacaktır. Böyle bir baskı uyguladılar.

Bölge demokratikleştiğinde ve diğer partilerin siyaset yapabilmesi için gerekli şartlar oluşturulduğuna HDP'nin oyu yüzde 6-7'nin çok altında olacaktır. O bölge halkının milli ve manevi değerlere saygı göstermeyen, dini değerlere saygı göstermeyen,  ateist ve putperest insanlara oy vermesi mümkün değildir. HDP'nin yüzde 7-8'in üstüne çıkacağını düşünmüyorum.

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

hadi ya
 // a.kadir dinler
HDP yüzde 6, 7 alırmış yok silah zoruyla aliyormus yalan söylerken insan bi utanir. Bu kadar da cekememezlik olmaz ki. Herkes kendine yakışanı yapar siz ancak kendinizi kandirirsiniz... isteseniz de istemesenizde gümbür gümbür geliyo HDP......
08 Nisan 2015 Çarşamba 22:53
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler