YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Yeniçeri: Ha Sırrı Süreyya, ha İngiliz Amiral
MHP'li Yeniçeri, çözüm süreci için Mondros ve Sevr'deki gibi diz çökülüyor deyip HDP'li Sırrı Süreyya'yı İngiliz amirale benzetti.
MHP'li Yeniçeri: Ha Sırrı Süreyya, ha İngiliz Amiral
18 Mart 2015 / 08:20 Güncelleme: 18 Mart 2015 / 08:22

TBMM Genel Kurulu'nda, CHP’nin “TBMM’de Gerçekleri Araştırma Komisyonu Türkiye modeli oluşturma çalışmalarını yürütmek üzere Meclis Araştırması açılması” amacıyla verdiği önergenin görüşülmesine ilişkin önerisi reddedildi.

Ha Sırrı Süreyya...

MHP’li Özcan Yeniçeri önerinin görüşmelerinde çözüm sürecine değinerek, “Halk, barış ve çözüm istiyor. Bu tamamen doğrudur. Halk hiçbir zaman savaş istemedi ki. Halk ‘PKK önünde, katiller önünde diz çök' demiyor size, Mondros’ta yapılan gibi diz çökmeyeceksiniz, Sevr’de yapılan gibi diz çökmeyeceksiniz. 10 madde size dayatılırken... Orada ha Sırrı Süreyya Önder, ha İngiliz Amiral Calthorpe, arasındaki fark nedir bana bir açıklayabilir misiniz” dedi.

Bunun üzerine söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, “Terör karşısında diz çökenleri kimse sevmez. Eğer AK Parti hükümeti terörün karşısında diz çökmüş olsaydı tarihin çöp sepetine atılırdı. AK Parti nerede sayın Yeniçeri? Kimin oylarıyla burada? Halkımız ne olduğunu çok iyi biliyor, kararını o çerçevede veriyor” karşılığını verdi.

İngilizler Türk milliyetçileri iyi bilirler

HDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Yeniçeri’nin sözlerine karşılık şunları söyledi:

“Bu topraklarda da, dünyanın bütün geri bıraktırılmış bölgelerinde de özellikle İngiliz emperyalizminin başını çektiği bütün istihbarat örgütleri, başta Türk milliyetçileri olmak üzere, altını kazıdığınızda arkasından hep İngiliz amiraller çıkmıştır. Öncelikle milliyetçilik denildiğinde daima emperyalizmin tezgahladığı bir entrikalar silsilesi olarak ortaya çıkar. Bunu Sayın Yeniçeri’ye aynen iade ediyorum. İngilizleri bu ülkedeki Türk milliyetçileri iyi bilirler, vaktiyle çok sarmaş dolaştılar. Abdullah Öcalan’a Irak ve Suriye’deki Türkmenler’in özel selamlarını ve teşekkür duygularını götürdüm. ‘Bize belli yardımlar geliyor ve götürüp bunları YPG savaşçılarına veriyoruz. Çünkü bizim izzetimizi, şerefimizi, haysiyetimizi onlar koruyorlar’ diyorlar.”

kamera arkasındaki arkadaşlar.
 // Ömer
Özcan yeniçeri ne ise sılhetin demırtaş de o dur. Sırrı'nın sırrı ise sırrıdır. ...
18 Mart 2015 Çarşamba 09:59
milliyetçi ulusalcı muhalefetin..
 // atiker
sözde milliyetci ulusalcı terörün kaosun bitmesini bir türlü hazmedemeyen mhp,chp diğerleri ellerinden ekmekleri alındığı için fevaran ediyorlar ülkeyi projelerle değil kaos seneryoları üzerinden yönetmeye alışan kaostan belirsizlikten nemalanan halka hesap veremeyen elitlerin yağma kültürüyle senelerce insanları kandıran muhalefetin faşist çörcillden hitlerden mossoliniden farkı ne bağımsızlığı değil uşaklığı benimsemiş türk muhalefetinin 7 haziran inşallah sonu olacak gelmemek üzere gidecekler...
18 Mart 2015 Çarşamba 09:56
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler