YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Yalçın'dan köşe yazarlarına tepki
MHP'li Yalçın'dan köşe yazarlarına tepki
23 Şubat 2013 12:50
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''iktidar yanlısı köşe yazarlarının, sağduyu, izan ve hakkaniyeti bir kenara bırakıp, Sinop ve Samsun olaylarını provokasyon ve etnik milliyetçiliğin yansıması olarak göstermeye çalıştığını'' iddia etti.

 

Yalçın, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin sığ ideolojik önyargılarla hak ve hakikatin boğulduğu günlerden geçtiğini öne sürerek, ''İmralı sürecine milletin razı edilmesi için herkesin yorum yaptığını'' ileri sürdü. 
 
''Medyada köşe yazarlarının birçoğunun ülkenin diğer sorunlarıyla ilgilenmediğini, İmralı süreci uzmanlığına soyunduğunu'' savunan Yalçın, şunları kaydetti:
 
''Egemenlik hakları ortadan kaldırılmak ve sesi boğulmak istenen milletimizden ve muhalefetten gelen tepkiler ise şiddetle tenkit edilmektedir. Milletin sesine kulaklarını tıkayan iktidar, güdümündeki erkleri kullanarak yandaş medyanın gözlerini de sosyolojik ve bilimsel gerçeklere kapatmıştır. Hemen bütün iktidar yanlısı köşe yazarları, sağduyu, izan ve hakkaniyeti bir kenara bırakmış, Sinop ve Samsun olaylarını salt provokasyon ve etnik milliyetçiliğin yansıması olarak göstermeye çalışmaktadır. Kısacası iktidar borazanı medya, akıntının tersine kürek çekmekte, AKP'nin suyun akışını değiştirme çabalarına omuz vermektedir.''
 
Gazeteci Ali Bayramoğlu'nun MHP'ye yönelik eleştirilerine de değinen Yalçın, ''Ali Bayramoğlu'nun yaptığı iş yanlış ve vebal yüklüdür'' ifadelerini kullandı.
 
 
 
AA
Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler