YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Vural'dan ilginç HSYK açıklaması
'Temel sorun kurumlar arası güven'
MHP'li Vural'dan ilginç HSYK açıklaması
18 Temmuz 2009 / 19:38 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Sözcüsü Oktay Vural, yargı ile ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Sözcüsü Oktay Vural, yürütmenin yargıya müdahale ettiğini savunarak, yargının da kamuoyunda vatandaşın adalete olan güvenini zedeleyecek girişimlerden ve siyasi olarak adlandırılacak davranışlardan vazgeçmesi gerektiğini ifade etti.


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Grup Sözcüsü Oktay Vural, İzmir'de MHP parti binasında gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu(HSYK)'na getirilen ve 'korsan kararname' olarak adlandırılan savcı değişikliklerini değerlendiren Vural, temel sorunun kurumlar arası güven olduğunu söyledi.


Vural, gazetecilerin, bu yöndeki bir sorusunu şöyle cevaplandırdı: "Bugün kurumlarımızın birbirleriyle çatıştırılması durumuyla karşı karşıya kaldık. Yasama-yürütme, yürütme-yasama arasında maalesef gerilim var. Yürütme, yargıya müdahale etmektedir. Bu son derece yanlıştır. Her erk kendi görevini yapmalıdır. Yargının da kamuoyunda vatandaşın adalete olan güvenini zedeleyecek girişimlerden ve siyasi olarak adlandırılacak davranışlardan vazgeçmesi gerekmektedir. Bu ülke bizimdir, bu ülkede birilerini kavga ettirip bedelini millete ödettirmek doğru değildir."


Yürütmeyi halkın belirlediğini, yargının alternatifi olmadığını, yürütmenin yargıya, yargının da yargıya müdahalesinin doğru olmadığının altını çizen Oktay Vural, "Bu süreçte hepimiz çok dikkatli davranmak zorundayız." dedi.


CİHAN

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler