YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Vural: Karnımızdan konuşmuyoruz
MHP'li Vural: Karnımızdan konuşmuyoruz
27 Nisan 2013 19:22
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum ve Sivas kongreleriyle çizilmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temellerine ve bu coğrafyayı vatan yapan milletimizin değerlerine sahip çıkıyor" dedi.

Vural, Erzurum Tebrizkapı Çarşısı'nda düzenlediği basın toplantısında, çözüm süreci için çaba gösterenlerin, Erzurum Kongresi'nin çizdiği yol haritasını dikkate alma mecburiyeti bulunduğunu söyledi.
    
Partisinin bu süreçte "dik duruş sergilediğini" belirten Vural, "Türkiye'nin her yerinde vatandaşımıza bu çözülme sürecini anlatıp, pazarlıkların ne olduğunu ifade ederek, süreçle ilgili değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi bu konuda çok dik durmuş bir partidir. Ne yapmak istediğimiz bellidir. Hiç karnımızdan konuşmuyoruz. Neye inanıyorsak onu söylüyoruz. Pusulamız bu milletin değerleri, cumhuriyetimizin temelleridir" diye konuştu.
    
Devletin ve milletin temel değerlerine sahip çıktıklarını anlatan Vural, şunları kaydetti:
    
"Milliyetçi Hareket Partisi, Erzurum ve Sivas kongreleriyle çizilmiş Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin temellerine ve bu coğrafyayı vatan yapan milletimizin değerlerine sahip çıkıyor. Bu coğrafyada yaşayan milletin adı Türk milletidir. Devletimizin eğitimde dili Türkçe'dir. Devletimiz millidir, üniter yapıdadır. Milli egemenlik esasına dayalıdır, bayrağımız ay yıldız, başkentimiz Ankara'dır. Terörün sonlandırılması için örgütün yöneticileri etkisiz hale dönüştürülmeli, finansman kaynakları ve uluslararası meşruiyet kanalları kesilmelidir."

 

AA

23:16
 // Ses
Ağzınızla konuşmadığınız da, kesin....
27 Nisan 2013 23:16
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler