YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Vural: Başbakan gittikçe Evrenleşiyor
MHP'li Vural: Başbakan gittikçe Evrenleşiyor
16 Temmuz 2014 15:01
Oktay Vural, medyanın kontrol edilmek ve yönlendirilmek istendiğini iddia ederek, sanatçıların vizyon belgesinin açıklandığı toplantıya vitrin malzemesi yapılmak için çağrıldığını savundu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Şahan Gökbakar vizyon toplantısına niçin gitmiştir  Belki de yeni bir Recep İvedik versiyonuna malzeme toplamak için mi gitti acaba  Şafak Sezer niye gitmiştir  Sıfırlamada uzmanlaşan Erdoğan'a, beş hırsızın hikayesini anlatan Maskeli Beşler filmine konsept danışmanlığı yapsın diye olabilir mi acaba " dedi.

Parlamentoda basın toplantısı düzenleyen Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü grup konuşmasını eleştirdi. Erdoğan'ın MHP'yi hedefe koyarak düşmanlığını devam ettirdiğini ileri sürerek, "Başbakan'ın hedefinde IŞİD, PKK yoktur, MHP vardır. IŞİD, PKK dost, MHP düşmandır. Bölücüler, katiller onun için dosttur ama ülkücüler, milliyetçiler düşmandır. Mübarek ramazan ayında oruçluyuz ama Başbakan mide orucu tutuyor mu tutmuyorum bilmiyorum ama diline hakim olsa da vatandaşa iyi örnek olsa. Başbakan vatandaşa kötü örnek olmaya devam ediyor. Kış kışlığını, Erdoğan Erdoğan'lığını yapmaktadır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın sürekli olarak düşman ürettiğini iddia eden Vural, "Bu kadar yalan iktidarı olmaz. Yalana tabi olmamak gerekir. (Vatandaşa) yalana tabi olmayın, bu yalanı söyleyeni yanınızdan uzaklaştırın, aksi takdirde bu yalanlara ortak olursunuz" ifadesini kullandı.

Vural, "Kimin kucağındasın ey Erdoğan  İktidar olabilmek, iktidarda kalabilmek için dolaşmadığın kucak mı kaldı  Kendisini ABD'nin kollarına bırakan Erdoğan değil midir  ABD'ye seyahatler düzenleyen, Yahudi cesaret madalyası alan Erdoğan değil midir " diye sordu.

Oktay Vural, MHP'lilerin Türklüğü, milliyetçiliği ayaklar altına alanlara, dinine hakaret edenlere oy vermeyeceğini belirterek, "Ülkücülere yaranmaya çalışma, yalakalık da yapma. Sen kim, ülkücülere, milliyetçilere, MHP'ye oy vermiş insanlara hitap etmek kim" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın "eşit bir yarışın içinde değiliz" dediğini ifade ederek, "Doğru söylüyor. Havuz medyası, iktidar, THY, uçaklar, helikopterler senin, valiler, kaymakamlar senin emrinde, TRT, müteahhitler, devlet imkanları, örtülü ödenek senin emrinde. Bunları sonuna kadar kullanan diğer adaylarla eşit değildir" diye konuştu.

"Başbakan gittikçe Evrenleşiyor"

Vural, medyanın kontrol edilmek ve yönlendirilmek istendiğini iddia ederek, sanatçıların vizyon belgesinin açıklandığı toplantıya vitrin malzemesi yapılmak için çağrıldığını savundu. Vural, "Açılım yapmışlardı, sporcuları, topçuları, popçuları toplamışlardı. Başbakan gittikçe Evren'leşiyor. Evren paşa da sanatçıları toplar, propaganda yapardı. Başbakan vitrinde sergileyeceği ürünü olmadığı için sanatçıları kullanmıştır. Her fırsatta sanatın içine tüküren, sanatçılara artiz bozuntuları diyen, ucube diyen bir Başbakan var. Keşke oraya giden sanatçılar, bu laflara karşı bir şey söyleyebilseydi" sözlerini sarfetti.

Oktay Vural, şöyle konuştu:

"TEKEL'i özelleştirdi, kendi tekelini kurdu. Tek el vardır, o da Erdoğan'dır. Tek el de tek şer de tek bilen de odur. Kitap okumayan Başbakan kitap imzalatıyor. Yakında sanatçıları yine toplayıp, 'doğmamış çocuktan mektuplar' adlı kitabını imzalatacaktır. Sanatçılar oraya gitmiş. Neden gitmiştir  İlham almak için gitmiş olabilirler. Sanatçının sanatını icra ederken ilham alması çok önemlidir. Şahan Gökbakar niçin oraya gitmiştir  Belki de yeni bir Recep İvedik versiyonuna malzeme toplamak için mi gitti acaba  Şafak Sezer niye gitmiştir  Sıfırlamada uzmanlaşan Erdoğan'a, beş hırsızın hikayesini anlatan Maskeli Beşler filmine konsept danışmanlığı yapsın diye olabilir mi acaba  Metin Arolat, Erdoğan'a klip çekimleri için acaba pazarlama işine mi girmiş olabilir  Belki Orhan baba da 'batsın bu dünyaya, batsın böyle Başbakanlık diyerek, yeni bir şarkısına ilham almak için gitmiş olabilir. İlham kaynakları, perileri oradadır, onun için gitmiş olabilirler."

"Milletvekillerinin konuşmalarını tehlikeli buluyor"

Meclis'in çalışmaya devam ettiğini belirten Vural, "Başbakan milletvekillerine güvenmediği için onları burada tutuyor. Onların seçim bölgelerinde yapacakları konuşmaları tehlikeli buluyor" dedi.

Vural, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya yönelik olarak, "Sen kimsin, Peygamber için kibirli sıfatını kullanıyorsun. Sen kimsin  Bu kibir, şirktir. Peygambere kibir isnat eden ya onu tanımıyordur ya da kendisini öyle görüyordur" diye konuştu.

Dört eski bakanla ilgili fezlekeler konusuna değinen Vural, AK Parti'nin fezlekelerin açıklanmasını önlemeye devam ettiğini savundu. Vural, "Fezlekelere yönelik bu operasyon, 17 ve 25 Aralık operasyonlarının büyük suç olduğunun itirafıdır. Bu iddialar kamuoyundan kaçırılmak isteniyor, Yakında neredeyse, 'fezleke yandı, bitti, kül oldu' diyecekler" dedi.

Oktay Vural, ABD Konsolosluğu'nun Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Diyarbakır'da düzenlediğini, konsolosun, "ABD'nin bölgeye büyük alakası olduğunu bilmenizi istiyorum" dediğini kaydetti. Vural, "Bu nere. Bu bölgenin ABD nezdinde ne özelliği var, hangi planlar uygulanıyor. Çözüm denen husus, yabancıların bölge ile ilgili emellerini gerçekleştirmek ve Kürdistan'ı kurmaktır" sözlerini sarfetti.


MHP Grup Başkanvekili Vural, Ankara İdare Mahkemesi'nin, "TBMM Başkanlığı'nın dört eski bakanla ilgili fezlekelerin milletvekillerinin tetkikine açılması" yönündeki başvurusunu kabul etmemesi üzerine açtığı davayı reddettiğini, konuyu Danıştay'a götüreceğini, oradan da sonuç alamazsa Anayasa Mahkemesi'ne gideceğini söyledi.

"Torba Tasarı" ile ilgili bir soru üzerine Vural, "İçtüzüğe aykırılığı Meclis Başkanı tarafından tespit edilmiş komisyon raporu Genel Kurul'da görüşülmektedir" dedi.

 

AA

03:51
 // erdal san
bu adam kafayi yemis komedyen, isi gücü laf salatasi yapmak....
17 Temmuz 2014 03:51
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler