YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li vekilden Uygur Türkleri için çağrı
MHP'li vekilden Uygur Türkleri için çağrı
08 Ocak 2015 15:29
MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, "360 Uygur Türkü 300 gündür işkence görüyor ve Çin'e iade edilmeleri halinde birçoğu ya idam edilecek ya da kurşuna dizilecek" dedi.

 

Türkkan, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Çin'den kaçarak Türkiye'ye gelmeye çalışan 360 Uygur Türkünün Tayland'da sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle tutuklandığını ve esir kamplarında bulunduklarını söyledi.

Bu 360 Uygur Türkünün 300 gündür işkence gördüğünü ve Çin'e iade edilmeleri halinde birçoğunun ya idam edileceğini ya da kurşuna dizileceğini ifade eden Türkkan, "1,5 milyon Suriyeli'yi yedirip içiren, cebine para koyan hükümet, öz be öz soydaşlarımız için kılını kıpırdatmıyor" dedi.

Türkkan, "Uygur Türklerine sahip çıkma sözü veren Başbakan'ın sözünü tutmak zorunda olduğunu" belirtti.

Türkkan, gazetecilerin, 4 eski bakanla ilgili bir sorusuna şu yanıtı verdi:

"Yüce Divan'a gönderilmesi beklenen bu bakanların Yüce Divan'a gönderilmemesini olumlu buluyorum. Zira Yüce Divan'a giden bakanların soruşturmaya söz konusu edilen konuları arasında bir tane saat, 3 tane de daire var. Bir kol saatiyle, 3 daireyle kendilerine göre aklanacaktı. Bunlar aysbergin görünen yüzü. Bu 4 bakan Gaziantep'te baklava çalan çocuk. Esas daha büyük hırsızlar başka yerde. Yüce Divan'a gitmesiyle beraber bu hırsızlığın üstünü örtme çabası sonuç verirdi."

Tapelerin imhası kararına ilişkin bir soru üzerine Türkkan, "Tapeleri yaksanız, yıksanız hatta Hakkı Köylü üstüne binip tepinecekmiş, ben ona birtane de CD göndereceğim horon eşliğinde tepinsin. Tepinmekle hırsızlığı örtemezsiniz. Ama bir hataları var çalmayacaktınız, şarlatanın önüne yatmayacaktınız arkadaşım bütün mesele burada kilitleniyor" dedi.

 

AA

18:38
 // kardesim
Kardesim ben mhp yonetiminde olsam bu kardeslerimizi kendi imkanlarimiz ile Turkiyeye getiririm.Ucak kiralarim.Her turlu bakimlarinina teskilatim ile yaparim.Yani ekmeyimi bolerim.Milletvekili maasimi kullanirim.Bunu yapamiyosan Turkucusun demektir.Yaparsan ulkucu olduguna inanirim....
09 Ocak 2015 18:38
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler