YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li vekilden 'Öcalan' gafı
MHP'li vekilden 'Öcalan' gafı
03 Mart 2011 21:18
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay'dan Öcalan gafı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay ve Münir Kutluata, bazı milletvekilleri ile Alifuatpaşa beldesini ziyaret etti.

MHP Genel Başkan Yardımcıları Toskay ve Kutluata beraberindeki milletvekilleri ile 13 Martta Belediye Meclis Üyeliği seçimlerinin yapılacağı Geyve ilçesine bağlı Alifuatpaşa beldesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Esnafları ziyaret eden ve kahvehanelerdeki vatandaşlarla görüşen Toskay, gazetecilerin terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın cezasının ev hapsine dönüştürülmesiyle ilgili tartışmalara ilişkin sorusu üzerine, ''Sayın Başbakan, doğrudan doğruya veya dolaylı olarak sayın Öcalan ile müzakere halinde. Anladığım kadarıyla zaman zaman İmralı'ya gidip gelmek sıkıntı oluyor. Sayın Başbakan kendi evinin alt katında bir daire kiralayıp alırlarsa direkt ilişkiyi de kurarlar. Çok faydalı olur herhalde'' şeklinde konuştu.


-TOSKAY'DAN 'SAYIN ÖCALAN'A AÇIKLAMA-

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan için ''Sayın'' ifadesini kullanmasının, dil sürçmesi olduğunu bildirdi.

Toskay, yaptığı açıklamada, ''(Sayın Öcalan) tabiri tamamen bir dil sürçmesidir. Ne Tunca Toskay, ne de başka bir MHP mensubu Öcalan'a 'sayın' demez. Öcalan'ı biz, 'Terörist başı ve bebek katili' olarak nitelendiriyoruz'' dedi. AA

 

 

!!!
 // MEHMET DURUKAN
Gülme komşuna gelir başına. Daha önce sırf bu kelimeyi kullandı diye hayin ilan ettiklerinizden bir özür borçlusunuz kanımca...
03 Mart 2011 23:05
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler