YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Vekil'den ilginç basın toplantısı
MHP'li Vekil'den ilginç basın toplantısı
05 Nisan 2013 12:28
TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, basın toplantısına getirdiği oyuncak tankı televizyonla ezdi.

TBMM İdare Amiri Ali Uzunırmak, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında bugüne kadar psikolojik harekattan bahsedilen bir Türkiye’nin yaşandığını belirterek, bu vesayet ve psikolojik harekatta en önemli unsurun tanklar olduğunu söyledi.

Toplantıda, oyuncak tank, televizyon ve gazeteyle sunum yapan Uzunırmak, “Bugün Türk milleti televizyonlarının başında ve basında bu kuşatmayla karşı karşıya. Psikolojik harekat bunlarla sürüyor ve Türkiye çok orijinal psikolojik harekatlara uyanıyor. Devlet kurumları, devlet görevlendirmeleriyle siyaseti, demokrasiyi ve parlamentoyu dışarı iten, sözde akil adamlar denilen ama hiç basından televizyonlardan eksik olmayan, normal şartlarda düşüncelerini her zaman açıklayabilen insanlar farklı bir zırh ile farklı bir konumda her şeyin üzerine çıktılar” dedi.

Türk milletinin böyle bir kuşatmayı yeneceğini belirten Uzunırmak, bütün vatandaşları sosyal medyaya davet etti.

Uzunırmak televizyonla oyuncak tankı ezdi

Sosyal medyanın kuşatılmış medyadan daha geniş bir alana yayıldığını ve daha güçlü olma noktasına geldiğini söyleyen Uzunırmak, “Bugün akil adamların ve hükümetin cevaplaması gereken bazı sorular vardır.

Bu demokrasinin güçlülüğü ve zevatın güvenilirliği açısından çok önemlidir. Herşeyden önce zevat ve görevlendirmeyi yapanlar şunu açıklamalıdırlar, görevlendirilenler herhangi bir devlet kurumunda örtülü veya açık bir şekilde görevlendirilmiş midir Devletin herhangi bir kurumundan örtülü ödenekten veya açık projelerden açılım programının başladığı 2009 yılından bugüne kadar herhangi bir program desteği almışlar mıdır, bundan sonra alacaklar mıdır? Bunları bu zevat beyan etmek zorundadır. Türk milleti devletin kurumlarının ödenekleri, halkın vergileriyle Türkiye’de etnik yapılar üzerinden kimlik tanımlayarak devleti ve milleti bölen projeye acaba destek olmakta mıdır. Sayın Başbakan, Bakanlar ve seçilen bu zevat bunu mutlaka açıklamalıdır” şeklinde konuştu.

Uzunırmak'tan 'Akil Adamlar Komisyonu'ndaki isimlere eleştiri

‘Akil Adamlar Komisyonu’na ilişkin bir soru üzerine Uzunırmak, “Senaryo yazıldı, oynayacak artist arıyorlardı, buldular artistleri” dedi. Bu zevatın zaten basında, sanat dünyasında her an görüşlerini ve düşüncelerine beyan edebilme imkanına sahip olduğunu belirten Uzunırmak, “Neden böyle bir devlet zırhına ihtiyaç duyuyorlar. Zaten fikirlerini beyan ediyorlar. Her gün televizyonlarda bunlardan başkası yok zaten. Bu arkadaşlar neyi ikna edecekler? Eğer Türkiye’deki problem terör ise terörden mağdurlar olanları ikna etmek ne adına ikna etmek? Bölge bölge gezip kimi ikna edecekler, teröristle görüşmüyorlar” dedi.

İHA

Etiketler: ,
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler