YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li vekilden Demirtaş'a övgü
MHP'li vekilden Demirtaş'a övgü
30 Temmuz 2014 16:10
MHP'li milletvekili Sinan Oğan, 'Bu seçim, Demirtaş'ın kişiliğiyle HDP'yi Türkiyelileştirdi. HDP'nin dönüşümü Türkiye için kazanım' dedi.

MHP Iğdır Milletvikili Sinan Oğan, "Bu seçim,  Selahattin Demirtaş’ın kişiliğiyle HDP’yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır" dedi.

Muharrem Sarıkaya, "MHP'nin nedenleri" başlığıyla Habertürk'teki köşesine taşıdığı (30 Temmuz 2014) konuya ilişkin yazısında MHP'nin Cumhurebaşkanlığı konusundaki tavrına ve Milletvekili Sinan Oğan'ın sözlerine yer verdi.

İşte Sarıkaya'nın yazısının ilgili kısımları:

"MHP'liler PKK'ya taviz verilsin istemiyor

MHP’den gelen şu önemli tespiti de dikkate almak gerek: “Bizimkiler, ikinci tura kalan Erdoğan’ın, HDP ile pazarlığa muhtaç bırakıldığı için PKK’ya taviz vermek zorunda kalacağına inanıyor. ‘Erdoğan nasıl olsa seçilecek, hiç değilse PKK’ya taviz vermeden seçilsin’ istiyor.”

"HDP, Türkiye için kazanımdır"

MHP’nin stratejist milletvekili Sinan Oğan bu görüşe katılmadı, MHPtabanının aksi yönde tutum takınacağını belirtip ekledi: “Bu seçim, Demirtaş’ın kişiliğiyle HDP’yi Türkiyelileştirdi. Etnik temele dayalı rijit yapıdan, sistemle uyumlu partiye dönüştürdü. Bu Türkiye için kazanımdır.

"AK Parti - HDP pazarlığı İhsanoğlu'na yarar"

Seçimin ikinci tura kalması ise tam tersine MHP ile ortak tabanının motivasyonunu artırır; AKP-HDP pazarlığı da İhsanoğlu’nu seçtirir."

Çok değil, gelecek hafta sonu MHP’nin güçlü olduğu sandıklardan çıkan sonuçlar her şeyi gösterecek."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler