YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Tanrıkulu'ndan Anneler günü mesajı
MHP'li Tanrıkulu'ndan Anneler günü mesajı
09 Mayıs 2015 10:04
MHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu: "Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse kadınlarımız hak ettiği noktaya ulaşacaktır"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi halinde kadınların hak ettiği noktaya ulaşacağını belirtti.

Tanrıkulu, Anneler Günü için yayınladığı mesajda, annelerin hakkının ödenemeyeceğini ve kadınların her alanda yaşadığı sorunların çözümü için seferber olunması gerektiğini vurguladı.

Kadına şiddetin arttığı, kadınlara sadece evlerinde çocuk bakma misyonunun yüklendiği son yıllarda her şeye rağmen kadınların ayakta kalma ve sesini duyurma çabası içinde olduğunu ifade eden Tanrıkulu, şunları kaydetti:

"Başta anneler olmak üzere bu özel günde tüm kadınları kutluyorum. Kadınlar hayatta büyük bir mücadele veriyor. Önce kadın olarak babasına, eşine kendisini ispat etmeye çalışıyor. Daha sonra anne olarak çocuk sorumluluğunu alıyor ve her şartta çocuklarının en iyi şekilde yetişmesi için mücadele ediyor. Bu nedenle başta annelerimiz olmak üzere bütün kadınları her zaman baştacı etmemiz gerekiyor. TBMM'de görev yapan milletvekilleri olarak kadınların daha iyi şartlarda yaşaması ve çalışması için ilgili yasaları çıkaracağız. Herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse kadınlarımız hak ettiği noktaya ulaşacaktır."

Tanrıkulu, kadınların çalışma hayatında daha çok yer alarak, ülke ekonomisine katkı sağlamaları için işyerlerinde kreş imkanlarının artırılması gerektiğini belirterek, "3 çocuk politikası yerine, çocukların bakımlarının en iyi şekilde yapıldığı, annelerin çocuklarını güvenerek bırakacağı kreşlerin sayısı artırılmalı. Şu anda özel kreşlere asgari ücretli bir çalışan kadın aldığının neredeyse tamamını veriyor. Böyle olunca kadınlar çalışma hayatından çekilmek zorunda kalıyor. Başta çalışan anneler olmak üzere bütün kadınların sorunlarının çözümü kadın erkek omuz omuza çalışmaktan geçiyor" ifadelerini kullandı.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler