YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Tanrıkulu'dan TOKİ tepkisi
MHP'li Tanrıkulu'dan TOKİ tepkisi
01 Ağustos 2013 12:18
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu, TOKİ'nin uygulamalarıyla ilgili eleştirilerde bulundu.

Tanrıkulu, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ'nin çalışmaları hakkında eleştirilerini dile getirdi:

"TOKİ'nin uygulamalarında yaşanan keyfiyet, hukuksuz ve haksızlıklar hemen hemen her gün basınımıza yansımaktadır. Tüm bu sorunların çözümü noktasında olanlar ise adeta bunları görmezden gelmekte, TOKİ hakkındaki şikâyetler her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda; İdare'nin zaman zaman düzenlemiş olduğu indirim kampanyalarındaki indirim oranlarının hangi kriterlere göre belirlendiği, şehit ailelerinin ve gazilerimizin istedikleri projelerden konut sahibi olamamaları, yapılan konutların projelere uyumlu olmadığı, kalitesiz malzeme kullanımının devam etmekte olduğu, belediyelerin tahsil etmesi gereken emlak vergilerinin TOKİ tarafından yüksek bedellerle konut sahibinden alınması gibi birçok sorun halen devam etmektedir.

TOKİ uygulamalarında dikkat çekici bir başka husus ise, İdare'nin gerçekleştirdiği arsa satışlarında ekspertiz işlerini sürekli aynı firmalara yaptırmasıdır. Bu ilginç ve şüphe uyandırıcı işlemlerini devam ettiren TOKİ, bunun sebebini açıklayamamaktadır. İdarenin kötü ve bilinçsiz yönetilmesi sonucu, gerçekleştirilen konut projelerinde kullanılan kalitesiz malzeme ve gerçekleştirilen kalitesiz işçilik soncunda yine vatandaşımız mağdur olmakta, yeni aldığı ev için ek bir mali külfetle tadilat gerçekleştirmektedir."

İdare'nin sorumlu olduğu halde, yüklenici firmaların eksik işlerini tamamlamaya yanaşmadığını ifade eden Tanrıkulu, konuyla ilgili soru önergesi verdiklerini de kaydetti.

 

AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler