YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Oktay Vural’dan Adana Valisi’ne tepki
MHP'li Oktay Vural’dan Adana Valisi’ne tepki
11 Kasım 2013 23:30
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Adana Valisi’nin sözlerine yönelik tartışmalarla ilgili, "Vatandaşa küfreden adamın, Adana’da valilik yapmaya hakkı yoktur" dedi.

Kimsenin vatandaşa küfretmeye hakkı olmadığını söyleyen Vural, şöyle devam etti:"Bir de parmak sallıyor vatandaşa. ’Kavas dedim’ diyor. Ben de buradan kendi diliyle sesleniyorum, Adana kavasını al da git. Hukuk dışı talimatlarla görev yapan zihniyet. Vatandaşa küfreden adamın, Adana’da valilik yapmaya hakkı yoktur. O makam devletin makamıdır.

Devlet vatandaşına hakaret etmez."CHP’nin, tutuklu milletvekillerine yönelik temasları ile ilgili MHP’nin tutumunun sorulması üzerine Vural, "TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda uzlaşılan 60. maddeyle böyle bir düzenlemenin ilişkilendirilmesini ve bu vesileyle MHP’nin bu işe yanaşmasını talep etmek doğru değildir" karşılığını verdi.

Vural MHP’ye, somut olarak getirilmiş bir öneri olmadığını kaydederek, "MHP olarak anayasada parça parça düzenlemeyle ilgili tavrımız açık. Bunun, uzlaşılan maddelerin çıkartılması için, araç olarak kullanılmasını kabul etmemiz, kesinlikle mümkün değil" şeklinde konuştu.


 

İHA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler