YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li muhaliflerden Olağan Üstü Kurultay davası
MHP'li muhaliflerin avukatları, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle dava açtı.
MHP'li muhaliflerden Olağan Üstü Kurultay davası
05 Şubat 2016 / 16:45 Güncelleme: 05 Şubat 2016 / 17:13

Muhalifler, olağanüstü kurultay için kasım ayından itibaren delegelerden toplamaya başladıkları imzaları, ocak ayı ortasında genel merkeze teslim etmiş ve yanıt için 15 gün bekleyeceklerini açıklamışlardı.

Bu süre sonunda genel merkezden herhangi bir yanıt alamayan muhalifler, "istemedikleri halde, mahkemeye gitmekten başka çareleri olmadığı" düşüncesiyle avukatlarına yetki vermişti.

Bunun üzerine, Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın'ın avukatları ortak hazırladıkları dilekçeyle, Sulh Hukuk Mahkemesine dava açtı.

Dava dilekçesinde, delegeler arasından belirlenecek 3 kişinin "Kurultay Çağrı Heyeti"nde görevlendirilmesi talebinde bulunuldu.

 // Rasim DUMAN
Bendeniz MHP'li degilim, AK Parti uyesiyim ; muhterem Devlet BAHCELİ'yi de zaman zaman tenkid etmisligim vardir. Fakat Devlet BAHCELİ Turkiye'nin karsisina cikan-cikarilan cok kritik virajlarda, Devletimize ve Hukumetimize yigitce, cesaretle destek olmus, hakiki bir vatanperver oldugunu isbat etmistir. Bugun ic ve dis siyonist ser cephesinin oklarinin hedefinde Devlet BAHCELİ var. MHP'li kardeslerimin, bu sinsi tezgahi darmadagin etmelerini temenni ediyorum....
05 Şubat 2016 18:39
 // Rasim DUMAN
Sinan OGAN,Meral AKSENER ve Koray AYDİN ; bugune kadar ucunden de, "devlet adami kumasi var" dedirtecek derecede hikmetli ve derinlikli bir hitabe, tahlil, beyan...duymadik. "Bu isi en iyi ben yaparim" iddiasini destekleyecek ve guven verecek bir ilmi, tarihi, edebi, ictimai bir "muktesebata" da sahip degiller....
05 Şubat 2016 18:30
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler