YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li muhaliflerden karara ilk tepki!
MHP'li muhaliflerden karara ilk tepki!
08 Nisan 2016 19:11
Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi’nin MHP’de olağanüstü kurultay yapılmasına karar vermesi ve partiye kayyum atamasına davayı açan muhaliflerden ilk tepkiler sosyal medya üzerinden geldi.

Devlet Bahçeli’ye karşı bayrak açan ve MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın, mahkemenin MHP’de olağanüstü kurultay toplanmasına ve yönetime kayyum atanması kararını sosyal medyadan değerlendirdi.

İşte muhalif isimlerin ilk tepkileri:

MERAL AKŞENER:

ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR

SİNAN OĞAN

Olağanüstü kurultayımız vatanımıza, milletimize, partimize ve camiamıza hayırlı olsun. Ülkücü Hareket Engellenemez.

KORAY AYDIN

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin aldığı olağanüstü kurultay kararının Milliyetçi – Ülkücü Harekete hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Bu karar Türk demokratik hayatına ve yargının bağımsızlığı ilkesine ciddi bir katkı niteliğindedir. 548 üst kurul delegemizin ile Ülkücü camianın değişim ve iktidar beklentisi artık geri dönülemez bir aşamaya gelmiştir. Her vesileyle ifade ettiğimiz gibi bu beklentinin somut tezahürü olan ülkücü iradenin sonuna kadar takipçisi olacağız. Hiç kimse merak etmesin emanet ehil ellerdedir. Sahipsiz değildir. Süreç, tüzük kurultayımızın ve akabinde seçimli olağanüstü kurultayımızın gerçekleştirilmesi şeklinde gelişecektir. Bu sürecin kardeşlik ve özellikle ülküdaşlık hukukumuzu sağlamlaştırmasını iktidar yürüyüşmüzü hızlandırmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler