YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Korkmaz'dan Başbakan'a eleştiri
MHP'li Korkmaz'dan Başbakan'a eleştiri
29 Mart 2013 15:00
MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat Korkmaz, ''35 bin kişinin katili ile PKK'nın söylemlerinin, AK Parti ve Başbakan ile aynı noktaya geldiğini'' iddia etti.

TBMM Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı.

Gündemdışı söz alan Korkmaz, Türkiye'de balıkçıların muhatap bulamadıklarından şikayetçi olduklarını ifade etti.

AK Parti'nin su ürünleri enstitülerini kapattığını belirten Korkmaz, balıkçıların avcılık malzemelerinin devlet tarafından desteklenmesi; girdilerde KDV kolaylığı sağlanması gerektiğini kaydetti.

Korkmaz, orta vadede alınacak tedbirlerin yanında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tebliği ile hemen düzeltilebilecek konuların da söz konusu olduğunu dile getirdi.

Korkmaz, yerinden de söz alarak, ''35 bin kişinin katili ile PKK'nın söylemleri, AKP ve Başbakan ile aynı noktaya gelmiştir. Başbakan ile PKK'nın özlemleri maalesef aynıdır. Başbakan'ın Türkiye'yi götürmek istediği hedef bellidir. Bu hedefe gitmek için PKK ile işbirliği de dahil her şeyi yapmaktadır'' diye konuştu.

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya'daki madenler, CHP Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Trabzon'un sorunlarıyla ilgili Gündemdışı konuşma yaptılar.

Öte yandan CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Genel Kurul'da oturduğu sıradan, üzerinde ''Savcılar göreve, Sağlık Bakanı göreve, sağlıkta dönüşüm sağlık çalışanını öldürüyor'' yazılı dövizi basın mensuplarına gösterdi.

Ayrıca, Genel Kurul'da bazı milletvekilleri, merhum Cumhurbaşkanlarından Fahri Korutürk'ün eşi Emel Korutürk'ün vefat etmesi dolayısıyla, oğlu CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk'e baş sağlığı diledi.


AA

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler