YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Kaya'dan cumhurbaşkanlığı yorumu
MHP'li Kaya'dan cumhurbaşkanlığı yorumu
06 Temmuz 2014 00:17
MHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya: ''Cumhurbaşkanı olarak seçeceğimiz insan, yarınlarda nasıl bir Türkiye görmek istediğimizi ortaya koyacaktır" dedi.

Atilla Kaya, partisinin Lüleburgaz İlçe Başkanlığınca bir restoranda düzenlediği iftarda yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kaldığını anımsattı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin önemine değinen Kaya, seçimde 3 adayın yarışacağına dikkati çekti. 10 Ağustos'ta tüm vatandaşların sandık başına giderek oylarını kullanmalarını isteyen Kaya, şunları söyledi:

''Seçimde 3 aday yarışacak. Bunlardan birisi terör örgütünün siyasi temsilciliğini yapan partinin eş başkanlığını yapıyor. Diğeri ise Türkiye Devleti'nin Başbakanlığını yapan Recep Tayyip Erdoğan'dır. Üçüncüsü ise yakın zamana kadar İslam Konferansı Örgütü'nün 10 yıl süreyle sekreterliğini yapan değerli bilim insanı Ekmeleddin İhsanoğlu'dur. Değerli arkadaşlar bu seçim çok önemlidir. Cumhurbaşkanı olarak seçeceğimiz insan, yarınlarda nasıl bir Türkiye görmek istediğimizi ortaya koyacaktır.''

İftara, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Saffet Sancaklı da katıldı.

 

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler