YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li isimden Davutoğlu'na hakaret
MHP'li isimden Davutoğlu'na hakaret
13 Kasım 2014 16:09
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Sayın Başbakanın, MHP'ye ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye yönelik sarf ettiği sözlerin, verdiği örneklerin ve kurduğu mantığın her yerinden cehalet dökülmektedir" değerlendirmesinde bulundu.

Adan, yazılı açıklamasında, son günlerde Türkiye'yi meşgul eden gündem maddelerine ve bu gündemlerle ilgili Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun anlattığı konulara birlikte baktıklarında, "güler misin ağlar mısın" hissine kapıldıklarını belirtti.

Başbakanın yaptığı değerlendirmelerle "uzayın derinliklerinde bir yerlerde yaşadığı" izlenimi verdiğini ileri süren Adan, "Sayın Başbakan, Türkiye'nin gerçeklerinden ve bulunduğu makamın sorumluluklarından kopmuş, filozoflar, erenler, şeyhler, veliler alemine dalmıştır" ifadelerini kullandı.

Başbakanın, özellikle Türk siyasi ve demokrasi tarihine ilişkin sarf ettiği sözlerin içler acısı olduğunu iddia eden Adan, şunları kaydetti:

"Sayın Başbakan, 2002'den önceki Türkiye Cumhuriyeti tarihine düşmanca yaklaşmaktadır. Türk siyasi tarihine, kurtuluş savaşımıza, demokrasi sancılarımıza, milli şuura, milli bakışa, milli duruşa düşmanca bir tavır ortaya koymaktadır. Kendilerinden önceki bütün liderleri ve Türk tarihini aklınca mahkum etmektedir. Kendisinden öncekinin yaptığı gibi milliyetçiliği ayaklar altına almaktadır.

Sayın Başbakanın, MHP'ye ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'ye yönelik sarf ettiği sözlerin, verdiği örneklerin ve kurduğu mantığın her yerinden cehalet dökülmektedir. 'Bizim anlayışımızda nefret dili hiçbir zaman olmamıştır' derken bile bilinç altındaki nefreti dışa vurmaktadır. Kerbela ile Dersim'i bir tutan, hatta bunları karşılaştırma gafleti gösteren bir akıldan şüphe ederiz. Böyle bir karşılaştırma ve mantık gafletten öteye anlamlar taşımaktadır."

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler