YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li isimden AK Parti'ye ağır ithamlar
MHP'li isimden AK Parti'ye ağır ithamlar
26 Kasım 2014 11:05
MHP Genel Başkan Yardımcısı Şefkat Çetin, "AKP elinde bütün kurumları lime lime edilen devlet, itibarsızlaştırılmaya ve yok edilmeye doğru sürüklenmektedir" görüşünü savundu.

Çetin, yazılı açıklamasında, hükümetin teslimiyetçi politikalarının Türk toplumunda dejenerasyon ve gerilemeyi, Başbakanın kullandığı retoriğin çok net bir biçimde ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun grup konuşmasında söylediğini belirttiği, "Kimse devletin önünde diz çökmeyecek. Diz çökecek olan devlettir" sözlerine tepki gösteren Çetin, bu sözlerin Türkiye'ye dayatılan dönüşümün geldiği son noktayı özetlediğini belirtti.

Çetin, şunları kaydetti:

"Devletin diz çöktüğü doğrudur ancak AKP iktidarı sayesinde devlet bölücü örgüt PKK'nın, Kürt devleti kurmak üzere olan Barzani'nin, Irak'ta Müslüman kanı akıtan IŞİD'in ve PKK uzantısı PYD'nin önünde diz çökmüştür.AKP elinde bütün kurumları lime lime edilen devlet, itibarsızlaştırılmaya ve yok edilmeye doğru sürüklenmektedir.

Ergenekon bahanesiyle TSK'yı, 17-25 Aralık yolsuzluk skandalından sonra paralel bahanesiyle polisi hizaya getiren operasyonların ardından, iç güvenlik paketini içeren torba yasa tasarısıyla Jandarmanın AKP'nin emrine verilmesi amaçlanmaktadır. Kendi devletini kurmaya çalışan AKP, bütün kurumlarına savaş açtığı Türk devletini tasfiye etmeye çalışmaktadır.

Şu gayet iyi bilinmelidir ki Türk devletine diz çöktürmek hiç kimsenin haddine değildir. AKP iktidarı boyunca daima Türk devletinden ve milletinden intikam alırcasına politikalar yürütse dahi, amaçlarına ulaşmalarına milliyetçi ülkücü hareket müsaade etmeyecektir."

EĞER DEVLETİ...
 // atiker
kutsallaştırır putlaştırırsan millet diye bir şey kalmaz özgürlük insan hakkı hepsi devleti yönetenlerin iki dudağı arasında olur ve insafa terk edilir mhp liler sadece devlet bahçeli diyorlar ama devlet nasıl olmalı demiyorlar ak parti iktidarının eksikleri yanlışları vardır ama insanlar devletin nasıl olması gerektiğini haklarını devletin kendilerinin olduğunu yavaş yavaş özümsüyorlar....
26 Kasım 2014 Çarşamba 14:04
SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler