YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
MHP'li Belediye Başkanı: AK Parti'ye geçiyorum
MHP'li Belediye Başkanı: AK Parti'ye geçiyorum
15 Mayıs 2015 14:41
Kayseri'nin Sarıoğlan İlçesi Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, partisi MHP'den istifa etti. Parti teşkilatında birliğin kalmadığını söyleyen Yıldız, ilçenin daha çok hizmet alması için AK Parti'ye geçeceğini açıkladı.

Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, Kayseri 10. Noterliği aracılığıyla istifa dilekçesini MHP İl Başkanlığı'na gönderdi.

Yıldız, dilekçesinde, "Birlik ve beraberliğin kalmadığı parti teşkilatı ile beraber yürüyemeyeceğimden MHP'den istifa ediyorum. İstifa ettiğimi bildirir, gereğinin yapılmasını dilerim" ifadelerini kullandı.

Partisindeki bazı kişilerle yaşadığı sorunları ve çıkmazları ilerleyen süreçte açıklayacağını belirten Başkan Yıldız, "Sarıoğlan İlçesi bugüne kadar kaderi ile baş başa bırakıldı. Bugün gelirler, personel maaşlarını bile karşılamıyor. Borçlardan, icralardan bugüne kadar kafamızı kaldıramadık. Şu anda bağımsız belediye başkanıyım. Sarıoğlan'ın kalkınması ve daha çok hizmet alması amacıyla halkla yapacağım geniş istişareden sonra bir değerlendirme yaparak gerekirse AK Partiye geçeceğim" diye konuştu.

SİYASET Kategorisindeki Diğer Haberler